Aurum Film zekranizuje serię kryminalną „Kolory zła” Małgorzaty Oliwii Sobczak. „Produkcja na pewno ruszy w przyszłym roku”

6 lipca 2022

Grupa Wydawnicza Foksal informuje o sprzedaży praw filmowych do kryminalnej serii „Kolory zła” Małgorzaty Oliwii Sobczak. Prawa nabyła firma producencka Aurum Film, która odpowiada między innymi za filmy „Boże ciało” i „Ostatnia rodzina” czy serial „Król”. Pierwszy tom, który doczeka się ekranizacji, to „Kolory zła. Czerwień”.

„Czasami się wydaje, że życie to sen. I to właśnie taka chwila. Aurum przeniesie moją 'Czerwień’ na wielki ekran! Jestem szalenie podekscytowana i oczywiście ogromnie ciekawa, kto zagra prokuratora Leopolda Bilskiego i resztę bohaterów 'Kolorów zła'” – skomentowała autorka książek Małgorzata Oliwia Sobczak.

Na serię „Kolory zła” składają się trzy powieści: „Czerwień”, „Czerń” i „Biel”. Książki opowiadają historię prokuratora Leopolda Bilskiego, asesor prokuratorskiej Anny Górskiej i policjantów z wydziału kryminalno-śledczego. Akcja książek toczy się w Trójmieście i jego okolicach, których realia od lat 80. aż po współczesność oddała mieszkająca tam autorka.

„’Czerwień’ to rzadki przypadek połączenia bardzo dobrze skonstruowanej, precyzyjnej i logicznej intrygi kryminalnej z pogłębioną psychologią rodem z rasowego thrillera. Do tego interesujące postaci i atrakcyjne plenery – to wszystko czyni z pierwszej części trylogii Małgorzaty Oliwii Sobczak bardzo atrakcyjny materiał na film. Produkcja na pewno ruszy w przyszłym roku, a więcej szczegółów podamy za jakiś czas” – skomentował producent i współwłaściciel Aurum Film Leszek Bodzak.

„Wierzymy, że ekranizacja 'Czerwieni’ będzie sukcesem nie mniejszym niż cała powieściowa trylogia 'Kolory zła’. Małgorzata Oliwia Sobczak to nietuzinkowa pisarka, która już zawładnęła sercami tysięcy wielbicielek i wielbicieli kryminałów, a teraz będzie miała szansę dotrzeć do widzów dobrego kina. Każdy film czy serial sprawiają, że książka zyskuje nowe życie i nową publiczność. Dlatego też z niecierpliwością oczekujemy dalszych dobrych wieści a w niedługiej przyszłości informacji z planu filmowego” – dodała Marta Górska odpowiedzialna za sprzedaż praw filmowych w Grupie Wydawniczej Foksal.

Seria „Kolory zła” ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film