Muzyczna strona „Władcy pierścieni”. Zobacz, jak mógłby wyglądać festiwal metalowy w Mordorze

22 stycznia 2024

Muzycy metalowi od zawsze przyznawali się do fascynacji „Władcą pierścieni”. Powstał nawet osobny podgatunek określany mianem Tolkien metal. Obficie ze świata Śródziemia czerpią chociażby takie zespoły, jak Summoning, Ered Wethrin, Blind Guardian, Battlelore czy Rivendell. Kwestią czasu było więc, by ktoś stwierdził, że warto zwizualizować sobie, jak wyglądałby festiwal metalowy w Mordorze. Zadania tego podjął się Miguel Angel Ramos Vite przy pomocy aplikacji MidJourney bazującej na generatywnej sztucznej inteligencji. Efekty możecie podziwiać poniżej.

Do wygenerowania grafik wykorzystano wizerunki postaci znane z filmowej adaptacji „Władcy pierścieni” w reżyserii Petera Jacksona. Szczególnie należy zwrócić uwagę na Sarumana, w którego wcielał się Christopher Lee. Aktor pod koniec życia nagrał dwa albumy z symfonicznym metalem, przez co jego obecność na poniższych grafikach jest tym bardziej uzasadniona.

Gdyby na podobnej imprezie w Śródziemiu mieli pojawić się również pozytywni bohaterowie „Władcy pierścieni”, to festiwal musiałby przybrać bardziej hipisowski charakter, a z głośników dobiegałyby raczej rave’owe dźwięki. Przekonują o tym grafiki wygenerowane przez sztuczną inteligencję, które udostępnił Gorka Dub Gonzalez.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: galeria