Zwiastun dramatu kostiumowego „Bękart” z Madsem Mikkelsenem. Film w kinach w marcu, będzie również polski przekład książki

25 stycznia 2024

Best Film udostępnił zwiastun epickiego dramatu kostiumowego „Bękart” z Madsem Mikkelsenem w roli głównej. Film w reżyserii Nikolaja Arcela jest adaptacją duńskiego bestsellera Idy Jessen. Obraz trafi do kin 15 marca. W podobnym terminie do sprzedaży wejdzie też powieść, którą opublikuje Wydawnictwo Replika.

„Bękart” to porywający dramat o podboju duńskich wrzosowisk w XVIII wieku. W 1754 roku na bezludnym wrzosowisku Jutlandii osiedla się kapitan Ludwig von Kahlen. Zamierza udowodnić, że te pustkowia można ujarzmić i nadadzą się pod uprawę. Jednak bezwzględny właściciel ziemski – Schinkel – twierdzi, że są one jego własnością i nie szczędzi środków, by tego dowieść. Pewnego dnia na te dzikie tereny przybywa również tajemnicza Ann Barbara. Tak rozpoczyna się ta burzliwa i dramatyczna historia.

Jak informuje BestFilm, „Bękart” to film o niepoddającej się człowiekowi naturze, wielkich marzeniach i jeszcze większym poświęceniu. O zemście, dyscyplinie, miłości i stracie. To historia o dumnym i niepoddającym się przeciwnościom mężczyźnie oraz o kobiecie, która zostaje jego sprzymierzeńcem w walce ze złem, śmiercią i potępieniem. „’Bękart’ jest zapierającym dech w piersiach epickim widowiskiem, w którym obecny jest mrok, humor, niemoc, krew, pot i szaleństwo” – zapowiada reżyser Nikolaj Arcel.

Obraz ten to kolejny wspólny projekt wybitnego duńskiego aktora Madsa Mikkelsena z reżyserem „Kochanka królowej”. „Moja współpraca z Nikolajem Arcelem w czasie realizacji 'Kochanka królowej’ była cudowna, więc jestem bardzo podekscytowany, że mogłem ponownie z nim pracować. Miał sprecyzowaną wizję tego filmu, a Anders Thomas napisał świetny scenariusz, którego brutalność i delikatność głęboko mnie poruszyła od pierwszych chwili” – oświadczył Mikkelsen.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu „Bękart”:

Równolegle z wejściem filmu do kin w księgarniach ma pojawić się pierwowzór literacki, na podstawie którego powstał scenariusz „Bękarta”. Powieść Idy Jessen w przekładzie Justyny Haber-Biały wyda oficyna Replika:

[md]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film