„Trafny wybór” J. K. Rowling będzie serialem telewizyjnym

3 grudnia 2012


BBC ogłosiło, że pierwsza powieść dla dorosłych J. K. Rowling zostanie zaadaptowana na potrzeby serialu telewizyjnego, który wyświetlany będzie w 2014 roku.

„Jestem podekscytowana, że BBC zamówiło realizację ’Trafnego wyboru’ ? powiedziała w oświadczeniu Rowling. „Zawsze czułam, że powieść ta, jeśli miałaby został zekranizowana, najlepiej nadawałaby się do telewizji i myślę, że BBC jest idealnym do tego miejscem.”

Serial opowiadający o sporze, jaki wybucha pomiędzy mieszkańcami małego miasteczka Pagford po śmierci kierującego radą parafialną czterdziestokilkulatka, wyprodukowany zostanie przez niezależną firmę prowadzoną przez Rocka Senata i agenta pisarki Neila Blaira. Na razie nie potwierdzono jeszcze ilości ani długości odcinków. Wiadomo jedynie, że emisja zaplanowana jest na 2014 rok.

„Cieszymy się, mogąc przenieść niezwykły gobelin J. K. Rowling o współczesnej Wielkiej Brytanii na ekrany. Jest to tak bogata książka, że poprzez humor, komentarz społeczny i przede wszystkim fantastyczne postacie mówi nam coś wnikliwego i zarazem zabawnego o kraju, w którym żyjemy” ? powiedział Ben Stephenson odpowiedzialny w stacji BBC za zamówienia dramaturgiczne.

„Trafny wybór” to kolejna ekranizacja na podstawie głośnej książki, której realizację zleciło w ostatnim czasie BBC. W sierpniu poinformowano, że Peter Straughan („Szpieg”) pracuje nad scenariuszem sześcioodcinkowego miniserialu na podstawie nagrodzonej Bookerem powieści Hilary Mantel pt. „W komnatach Wolf Hall”.

Tematy: , , , ,

Kategoria: film