banner ad

J. K. Rowling pisze powieść dla dorosłych

23 lutego 2012


J. K. Rowling, autorka książek o Harrym Potterze, podpisała umowę wydawniczą na opublikowanie swojej pierwszej powieści dla dorosłych. Według amerykańskiej prasy będzie to jedna z najbardziej wyczekiwanych pozycji na rynku od lat.

„Moja następna książka będzie się bardzo różnić od Harry?ego Pottera” ? napisała w oświadczeniu Rowling. Nowa umowa pisarki nie została podpisana z wydawnictwem Bloomsbury, które publikowało Harry?ego Pottera, ale z Little, Brown and Company. „Wolność w odkrywaniu nowych obszarów jest darem, na który mogę sobie pozwolić dzięki sukcesowi Harry’ego. Wraz z tym nowym terytorium wydawało się logicznym rozwojem mieć również nowego wydawcę.”

Po opublikowaniu informacji natychmiast pojawiły się spekulacje, o czym będzie najnowsza powieść pisarki. Mieszkający do niedawna w bliskim sądziedztwie Rowling w Edynburgu twórca kryminałów, Ian Rankin, powiedział z humorem: „Czyż nie byłoby zabawnie, gdyby pierwsza powieść J. K. Rowling dla dorosłych okazała się kryminałem, rozgrywającym się w Edynburgu? Moim zdaniem tak. To mogłoby wyjaśnić, dlaczego opuściła okolicę i przeniosła się na drugą stronę miasta.”

Niestety, zarówno nowy agent pisarki jak i wydawnictwo Little, Brown and Company nie chcą na temat szczegółów powieści zdradzać ani słowa.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy