SkyShowtime prezentuje pierwszy zwiastun serialu na podstawie „Tatuażysty z Auschwitz” Heather Morris

22 lutego 2024

Zaprezentowano pierwszy zwiastun miniserialu na podstawie powieści „Tatuażysta z Auschwitz” autorstwa Heather Morris. Wszystkie odcinki będzie można oglądać wyłącznie w SkyShowtime od 7 czerwca.

„Tatuażysta z Auschwitz” to historia Laliego Sokolova, a właściwie Ludwiga Eisenberga, słowackiego Żyda, który w 1942 roku jako niespełna 26-latek trafił do obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Jego zadaniem było tatuowanie przybywających do tego miejsca więźniów, którzy byli zmuszani do morderczej pracy. Mężczyzna sumiennie wykonywał swoje zadanie, tatuując więźniów z wręcz mechaniczną sprawnością. Gdy po raz pierwszy zobaczył przywiezioną do obozu Gitę Furman, postanowił zrobić wszystko, by oboje przeżyli. Rozkwitła między nimi miłość, która okazała się silniejsza niż otaczająca ich przerażająca rzeczywistość.

Po latach Lali spotkał się z początkującą wówczas pisarką Heather Morris. Po śmierci ukochanej mężczyzna zdobył się na odwagę, by stawić czoła mrocznym duchom czasów młodości i wrócić do chwil, w których udało mu się znaleźć miłość w tym najstraszniejszym z miejsc.

W pierwszym zwiastunie będący już w podeszłym wieku Lali (w tej roli Harvey Keitel) dzieli się wspomnieniami obozowymi z pisarką Heather Morris (Melanie Lynskey). Wraz z nimi cofamy się do chwili, w której młody Lali (Jonah Hauer-King) poznaje Gitę (Anna Próchniak) i zakochuje się w niej. W zwiastunie słyszymy muzykę skomponowaną do serialu przez dwukrotnie nagrodzonego Oscarem Hansa Zimmera oraz Karę Talve.

„Możliwość zaprezentowania historii Gity na ekranie jest jednym z największych zaszczytów, jakich dotychczas dostąpiłam. To również niezwykle trudne do opowiedzenia i rozdzierające serce doświadczenie. Podejmę się tego wyzwania z największym szacunkiem do całej historii” – powiedziała Anna Próchniak, polska aktorka, która wciela się na ekranie w Gitę Furman.

Przypomnijmy, że powieść „Tatuażysta z Auschwitz” autorstwa Heather Morris sprzedała się na całym świecie w nakładzie 12 milionów egzemplarzy i została przetłumaczona na 40 języków. Książka wywołała duże kontrowersje, ponieważ zachwalano ją w reklamach jako literacki dokument. Tymczasem Wanda Witek-Malicka z Centrum Badań Muzeum Auschwitz informowała, że z uwagi na liczbę błędów merytorycznych powieść ta nie może być rekomendowana jako wartościowa pozycja dla osób chcących poznać i zrozumieć dzieje KL Auschwitz. Producenci filmu najwyraźniej chcą uniknąć podobnej krytyki, dlatego na ekranie pojawia się informacja, że fabuła jest jedynie „inspirowana” prawdziwą historią.

Za reżyserię wszystkich odcinków serialu odpowiada Tali Shalom-Ezer. Główną scenarzystką produkcji była Jacquelin Perske. Poniżej możecie obejrzeć zwiastun „Tatuażysty z Auschwitz”:

[md]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film