Scott Rudin chce nakręcić miniserial na podstawie „Małego życia” Hanyi Yanagihary

25 sierpnia 2016

male-zycie-miniserialem
Producent filmowy Scott Rudin zakupił prawa do realizacji miniserialu na podstawie nominowanej do Bookera powieści „Małe życie” autorstwa Hanyi Yanagihary.

Autorka książki osobiście poinformowała o serialowych planach na swoim profilu na Facebooku. Reżyserią ekranizacji zajmie się znany głównie z pracy na Broadwayu Joe Mantello. „Teraz to po prostu będzie musiało być sprzedane do sieci telewizyjnych lub serwisów streamingowych ? damy wam znać, kiedy i czy to nastąpi. Dzięki, jak zawsze, za wasze zainteresowanie i waszą miłość do chłopaków, trzymajcie kciuki!” ? napisała na końcu postu Yanagihara.

Nie wiadomo jeszcze, kto zagra rolę Jude?a, najważniejszego z czterech bohaterów książki. Autorka poprosiła o radę fanów na Facebooku i na dzień dzisiejszy najczęściej pojawiają się cztery nazwiska: Eddie Redmayne (zdobywca Oscara za „Teorię wszystkiego”, ostatnio zagrał w „Dziewczynie z portretu”), Ezra Miller („Musimy porozmawiać o Kevinie”), Rami Malek („Mr. Robot”) i Ben Whishaw („Pachnidło: historia mordercy”, „Skyfall”, „Spectre”).

„Małe życie” to jedna z głośniejszych amerykańskich powieści 2015 roku. Opisuje na przestrzeni kilkudziesięciu lat losy czwórki przyjaciół, którzy po studiach przeprowadzają się do Nowego Jorku i zaczynają układać sobie życie. Jeden z nich, Jude, skrywa jakąś tajemnicę. Nigdy nie wspomina o przeszłości ani o swojej rodzinie, choć poważne problemy zdrowotne i emocjonalne wskazują na to, że w jego życiu wydarzyło się coś, o czym nie potrafi zapomnieć. Przyjaciele stopniowo odkrywają straszną prawdę, która kładzie się cieniem na całym życiu Jude’a. Będzie to dla nich czas trudnej próby empatii i dojrzałości. Książka ukazała się w Polsce w kwietniu tego roku nakładem wydawnictwa W.A.B.

Scott Rudin to najważniejszy w Hollywood producent zajmujący się ekranizacjami literatury. Ma na swoim koncie między innymi takie produkcje, jak „To nie jest kraj dla starych ludzi”, „Prawdziwe męstwo”, „Dziewczyna z tatuażem” czy „Droga do szczęścia”. To również on nadzoruje realizację miniserialu „Bez skazy” na podstawie powieści Jonathana Franzena z Danielem Craigiem w roli głównej. Charakteryzuje się niebywałym wyczuciem i wciąż trzyma rękę na pulsie, rezerwując prawa do najgłośniejszych powieści. Ostatnio m.in. nabył opcję na nakręcenie serialu telewizyjnego na podstawie „Zero K” Dona DeLillo.

[aw,am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film