banner ad

Nowa powieść Dona DeLillo w 2016 roku!

17 listopada 2015

nowa-powiesc-delillo
Wydawca Dona DeLillo ogłosił, że nowa, pierwsza od sześciu lat powieść amerykańskiego pisarza trafi do rąk czytelników w maju 2016 roku. Książka nosi tytuł „Zero K” i zgodnie z zapowiedzią Scribnera ma być najlepszą pozycją w dorobku autora od czasu „Podziemi”.

„Zero K” opowiada o milionerze Rossie Lockharcie, którego młoda żona Artis Martineau cierpi na śmiertelną chorobę. Ross jest ważnym inwestorem w tajemniczym, położonym na odludziu kompleksie, gdzie śmierć jest kontrolowana, a ciała chorych są przechowywane do momentu, aż medycyna zrobi postępy, żeby przywrócić ich do życia i uleczyć. Milioner ma nadzieję, że Artis będzie mogła skorzystać z tego pionierskiego przedsięwzięcia.

Opowiedziana z punktu widzenia syna Rossa, Jeffreya Lockharta, „Zero K” to mądra, zabawna i poruszająca powieść o głębi naszego człowieczeństwa, sensie śmierci i korzystaniu z życia. Prawa do ekranizacji książki w formie serialu telewizyjnego zarezerwowali producent Scott Rudin i Fox Television.

Wiadomość o premierze „Zero K” ogłoszono na kilka dni przed uroczystym wręczeniem pisarzowi Medalu za wybitny wkład w literaturę amerykańską, które będzie mieć miejsce podczas ceremonii zaplanowanej na 18 listopada w Nowym Jorku.

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy