Ruszyły prace nad serialem na podstawie „Żmijowiska” Wojciecha Chmielarza. Poznajcie obsadę i zobaczcie pierwsze zdjęcia z planu

16 kwietnia 2019


W kwietniu wystartowały prace nad „Żmijowiskiem”, serialem kryminalnym stacji Canal+ kręconym na podstawie książki Wojciecha Chmielarza o tym samym tytule. Reżyserem telewizyjnej produkcji jest Łukasz Palkowski. Poznajcie obsadę i zobaczcie pierwsze zdjęcia z planu.

W głównej roli w „Żmijowisku” będzie można zobaczyć Pawła Domagałę, a razem z nim wystąpią m.in.: Agnieszka Żulewska, Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Wojciech Zieliński, Marta Malikowska, Joachim Lamża, Davina Reeves-Ciara, Szymon Piotr Warszawski oraz Małgorzata Klara. W obsadzie znaleźli się też niezwykle utalentowani aktorzy młodego pokolenia: Stanisław Cywka, Kamila Urzędowska, Hanna Koczewska.

Reżyserem wszystkich odcinków jest Łukasz Palkowski. Scenariusz napisali wspólnie Dana Łukasińska oraz autor powieści, Wojciech Chmielarz. Za zdjęcia odpowiada Michał Sobociński, zaś scenografem jest Radosław Zielonka. Kostiumy będą dziełem Agnieszki Werner, zaś charakteryzacja ? Iwony Kajszczak. Kierownikiem produkcji jest Marzena Bober. Producentem wykonawczym „Żmijowiska” na zlecenie Canal+ jest należąca do Leszka Bodzaka i Anety Hickinbotham firma Aurum Film.

„Żmijowisko” to opowieść o rodzinie, która musi stawić czoło próbie przekraczającej ludzkie wyobrażenia. O tym, ile człowiek jest w stanie zrobić dla swoich dzieci i jak wiele może to kosztować. To współczesny konflikt pokoleń z tragedią w tle.

Książka i serial opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska „Żmijowisko”. Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada, córka Arka i Kamili. Rozpoczynają się zakrojone na wielką skalę poszukiwania, jednak dziewczyny nie udaje się odnaleźć. Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić poszukiwania. W trakcie jego prywatnego dochodzenia pojawiają się zaskakujące tropy i nowi podejrzani. Sprawa coraz bardziej się gmatwa i pojawia się w niej coraz więcej wątków. Tym bardziej, że w tle poszukiwań nastolatki jest historia jej rodziców, ich przyjaciół z młodości oraz wzajemnych relacji pełnych skrywanych przez lata konfliktów, namiętności i uprzedzeń. Stopniowo ujawnia się brutalna prawda o życiu w kłamstwie, dwoistości ludzkiej natury oraz wyniszczającej obsesji zazdrości i nienawiści, która nieuchronnie prowadzi do tragedii.

„Żmijowisko” to trzecia oryginalna produkcja, którą w ostatnim czasie rozpoczął Canal+. Na początku kwietnia ruszyły zdjęcia do superprodukcji „Król” na postawie prozy Szczepana Twardocha. Z kolei w marcu na plan wrócili twórcy serialu „Mały Zgon”, kryminału z elementami czarnej komedii Juliusza Machulskiego.

Powieść „Żmijowisko” Wojciecha Chmielarza ukazała się nakładem wydawnictwa Marginesy.

fot. Jarosław Sosiński / Canal+

Tematy: , , , ,

Kategoria: film