Pierwszy zwiastun „Kiedy umieram” na podstawie powieści Williama Fulknera

14 maja 2013

zwiastun "Kiedy umieram"
Serwis Yahoo! Movies udostępnił pierwszy zwiastun zapowiadanej na ten rok adaptacji klasycznej powieści Williama Faulknera „Kiery umieram” w reżyserii Jamesa Franco.

Opublikowana w 1930 roku książka opowiada o rodzinie Bundrenów, ?biednych białych? z Południa, którzy wbrew sprzysięgającym się żywiołom wyprawiają się w podróż do niewielkiego Jefferson w Mississippi, aby pogrzebać matkę zgodnie z jej wolą w rodzinnej miejscowości, obok dawno nieżyjących bliskich.

Aby dobrze oddać klimat Południa Stanów Zjednoczonych XX wieku, zdjęcia do filmu kręcono w Canton w stanie Mississippi, gdzie wcześniej realizowano m.in. „Bracie, gdzie jesteś?” oraz „Czas zabijania”. W filmie oprócz samego reżysera zobaczymy również Dannyego McBride?a, Tima Blake?a Nelsona, Richarda Jenkinsa i Logan Marshall-Green. Premiera „Kiedy umieram” będzie miała miejsce podczas festiwalu filmowego w Cannes w drugiej połowie tego miesiąca.

Przed rokiem Franco zapowiadał, że chce być jak najwierniejszy literackiemu pierwowzorowi. Nie będzie to łatwe, jeśli weźmie się pod uwagę, że rolę narratora pełni w powieści aż 15 postaci.

Poniżej możecie zobaczyć pierwszy zwiastun ?Kiedy umieram? i przekonać się, czy James Franco ma szanse unieść na swych reżyserskich barkach jedno z największych dzieł Faulknera:

Tematy: , , , ,

Kategoria: film