Pierwsze zdjęcia z adaptacji „Kiedy umieram” na podstawie Faulknera

11 października 2012


W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu filmowego adaptacji „Kiedy umieram” Faulknera, którą realizuje James Franco.

Produkcja filmu rozpoczęła się pod koniec sierpnia w Canton w stanie Mississippi, gdzie kręcono m.in. „Bracie, gdzie jesteś?” oraz „Czas zabijania”. Zdjęcia nie tylko pokazują dobrze odtworzony klimat Południa Stanów Zjednoczonych lat 20. ubiegłego wieku, ale pozwalają też potwierdzić niektóre informacje na temat obsady.

Wiemy, że sam Franco zagra Darla, jego braci zaś Logan Marshall-Green (jako Jewel) i Jim Parrack (jako Cash). W filmie zobaczymy również Scotta Haze’a, który gra głównego bohatera w zapowiadanym na 2013 roku innym projekcie Franco – „Dziecię Boże” – na podstawie powieści Cormaca McCarthy’ego. U boku panów pojawią się m.in. Ahna O’Reilly (zagra Dewey Dell) i Beth Grant (jako zmarła Addie).

„Kiedy umieram”, uznawane za jedno z najznakomitszych dzieł Faulknera, łączy w sobie elementy bohaterstwa i groteski, grozy i komizmu, humoru i makabry. Książka opowiada o rodzinie Bundrenów, „biednych białych” z Południa, którzy wbrew sprzysięgającym się żywiołom wyprawiają się w podróż do niewielkiego Jefferson w Mississippi, aby pogrzebać matkę – zgodnie z jej wolą – w rodzinnej miejscowości, obok dawno nieżyjących bliskich.

James Franco zapowiada, że chce być możliwe najwierniejszy książce, co nie będzie łatwe, biorąc pod uwagę konstrukcję narracji (Faulkner zastosował technikę strumienia świadomości, w każdym z 59 rozdziałów rolę narratora pełni jedna z 15 postaci, również zmarła, która po śmierci wyraża swoje myśli, leżąc w trumnie).

Premiera filmu „Kiedy umieram” przewidywana jest na 2013 rok.

Tematy: , , ,

Kategoria: film