Majowe premiery komiksowe wydawnictwa Timof i cisi wspólnicy
Z okazji zbliżającego się festiwalu Komiksowa Warszawa wydawnictwo Timof i cisi wspólnicy (oraz jego imprinty) przygotowało 6 gorących premier dla sympatyków komiksów. Poniżej możecie zapoznać się bliżej z każdą z tych publikacji:
Autor komiksów Simon Muchat cierpi na kryzys twórczy, a jego życie traci sens. Właśnie wtedy zostaje zaproszony do Portugalii, a tam przypadkiem odnajduje to, czego nawet nie szukał: zapach dzieciństwa, melodię wakacyjnych śmiechów, ciepło płynące ze strony zapomnianej, a może nawet utraconej rodziny. Dlaczego Simon nie czuje się związany z żadnym miejscem? Dlaczego kompletnie nie rozumiejąc obcego dla siebie języka portugalskiego, tak mocno reaguje na jego brzmienie? Podczas tej ożywczej podróży czekają na niego odpowiedzi i kolejne pytania. Poznając swoje korzenie, Simon dostaje szanse, by móc wreszcie wyznaczyć własną trajektorię. Jego życie nabiera kolorów. Cyril Pedrosa tworzy z malarskich barw i czystych emocji mądrą i pełną siły opowieść o poszukiwaniu tożsamości. (więcej o komiksie + przykładowe plansze)
Igort „Dzienniki rosyjskie (Zapomniana wojna na Kaukazie)”
Anna Politkowska, działaczka praw człowieka, dziennikarka ?Nowoj Gaziety?, 7 października 2006 roku została zastrzelona w windzie, kiedy wracała do swojego mieszkania. Miała 48 lat. Zginęła za prawdę. Tego dnia Igort na swoim blogu napisał: Zgasło na zawsze znaczące światło dla rosyjskiej świadomości. Brutalnie przemówiła ?demokracja?, której sowietolodzy dali nazwę ?demokratura?. Trzy lata później Igort znalazł się w windzie, w której zginęła Anna? Dzięki jego pracy mamy możliwość dowiedzieć się więcej o wyjątkowym Człowieku, jakim była Anna: o Jej metodzie pracy, roli mediatora w czasie wydarzeń w teatrze na Dubrowce, woli walki pomimo gróźb śmierci i prób otrucia, sile charakteru, niezłomności, odwadze, godności i honorze. W tym tomie, idąc w ślady Anny Politkowskiej, Igort opisuje piekło konfliktu czeczeńskiego i przedstawia Rosję z początku XXI wieku ? Rosję Putina, w której panuje DEMOKRATURA. (więcej o komiksie + przykładowe plansze)
Joann Sfar, Hervé Tanquerelle „Profesor Bell tom 3: Rowerem przez Irlandię”
Profesor Bell to pierwowzór Sherlocka Holmesa. Joann Sfar postanawia nam przedstawić tego niezwykłego doktora w pełnej krasie, bez wygładzania biografii i prawienia morałów. Mamy więc liczne przygody z pogranicza ezoteryki i kryminału, w których tytułowy profesor z niezwykłą precyzją dąży do rozwiązania najtrudniejszych nawet zagadek. Tym razem tytułowy bohater powraca w ostatniej opowieści, jaką raczył uraczyć nas Sfar. Powraca o wiele bardziej paranoiczny i szalony. Powraca by zostać odmienionym. (więcej o komiksie + przykładowe plansze)
Jerzy Szyłak „Komiks w szponach miernoty”
Na Festiwalu w Łodzi Jerzy Szyłak zapowiedział, że wkrótce ukaże się jego nowa książka, zatytułowana ?Komiks w szponach miernoty?. Wedle samego autora jest w niej mowa o psuciu teorii komiksu, jakie odbywało się w Polsce w ostatnich latach. Wystarczy jednak zajrzeć do środka, by przekonać się, że jest ona o czymś więcej. Autor pisze nie tylko o tym, jak teorię się psuje, ale i o tym, jak najlepiej (jego zdaniem) byłoby ją naprawić. Dlatego też czytelnik znajdzie tu szereg uwag na temat przemian w patrzeniu na komiks, teoretycznych założeń towarzyszących jego opisowi, analiz relacji pomiędzy komiksem a światem sztuki, przypomnień twórców ważnych dla komiksu światowego i polskiego, a także streszczenie poglądów samego Szyłaka. (więcej o książce)
gdi, Au „Statek namiętności tom 1”
Komiks dla dorosłych od autora opowiadań erotycznych i mistrza zbereźnego komiksu. Fotograf Stan płynie wycieczkowym statkiem, oddając się erotycznym marzeniom, gdy poznaję młodziutką dziewczynę. Rudowłosa Alice nie tylko zainteresowana jest sesją zdjęciową, ale również towarzystwem fotografa. Co z tego wyniknie? „Statek namiętności” ukazywał się wpierw w formie plansz na blogu. Teraz debiutuje w tradycyjnym, papierowym wydaniu. (więcej o komiksie + przykładowe plansze)
Nowy antologia komiksów, która ma wypełnić lukę po niedawno zamkniętym fanzinie „Kolektyw”. Masz dość króciutkich komiksowych historyjek z których niewiele zostaje w głowie? Masz dość magazynów wypchanych nimi po brzegi? Witaj w klubie. W drugim tomie „Profanum” znajdziemy: „Grand Banda” Marka Lachowicza, „Buc Kartofel: Skisłeś” Tomasza Grządzieli, „Robaczywe Jabłka” Daniela Gizickiego i Krzysztofa Małeckiego, „Centrum Reperacji” Rafała Kołsuta i Janusza Wyrzykowskiego, „But z lewej nogi” Grzegorza Janusza i Piotra Michalczyka oraz „On” Tomasza Kontnego i Rafała Szłapy.
Wszystkie publikacje są już dostępne w przedsprzedaży na stronie wydawnictwa. Można je będzie również nabyć podczas festiwalu Komiksowa Warszawa, odbywającego się w ramach Warszawskich Targów Książki.
TweetKategoria: premiery i zapowiedzi