Pennywise znów straszy! Zobacz zwiastun filmu „To: Rozdział 2” oraz sprawdź, dlaczego warto sięgnąć po najnowsze wznowienie książki Kinga

18 lipca 2019


Zło w kanałach Derry nie umarło. Członkowie Klubu Frajerów wprawdzie zranili stwora, ale nie zabili. Po 27 latach Pennywise wraca, a dorośli już bohaterowie muszą zmierzyć się z nim ponownie. 6 września na ekrany polskich kin wchodzi film „To: Rozdział 2” na podstawie kultowej powieści Stephena Kinga. Właśnie ukazał się najnowszy zwiastun tej produkcji. Tymczasem wydawnictwo Albatros zapowiada kolejne wznowienie książki w filmowej okładce. Tym razem będzie ona zawierać niespodziankę dla fanów Kinga.

„To: Rozdział 2” jest kontynuacją horroru w reżyserii Andy?ego Muschiettiego z 2017 roku. Obie produkcje oparte są na powieści Kinga. Pierwszy film skupił się na dzieciństwie bohaterów. A że został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków i zarobił na świecie ponad 700 milionów dolarów, zyskując status najbardziej dochodowego horroru wszech czasów, zdecydowano się nakręcić część drugą, koncentrującą się na dorosłym życiu bohaterów, które King również opisał w swojej książce.

Akcja filmu „To: Rozdział 2” rozgrywa się współcześnie, ale nie zabraknie również retrospekcji. Zło wkrada się do miasteczka Derry co 27 lat, w związku z czym członkowie Klubu Frajerów, z których każdy już dawno poszedł w swoją stronę, gromadzą się ponownie, tym razem jako dorośli ludzie, aby ostatecznie zmierzyć się z zabójczym klaunem.

Choć filmowa kontynuacja również oparta jest na książce Kinga, reżyser Andy Muschietti zapowiada, że należy spodziewać się pewnych zmian fabularnych. Pojawi się m.in. scena, w której dorośli członkowie Klubu Frajerów znów wchodzą do podupadłego starego domu na Neibolt Street. Większą rolę w fabule odegra też Mike, który nie tylko jako jedyny pozostał w Derry, gdzie badał historię miasta i działalności Pennywise’a, ale też pomoże w znalezieniu sposobu na zabicie stwora.

W postać dorosłego Billa wciela się James McAvoy („Pokuta”, „Brud”), Beverly portretuje Jessica Chastain („Gangster”, „Marsjanin”), w roli Richiego występuje Bill Hader („Chłopaki też płaczą”, „Między nami bliźniętami”), Mike’a gra Isaiah Mustafa (serial „Shadowhunters”), w Bena wciela się Jay Ryan (serial „Mary Kills People”), jako Eddie pojawia się James Ransone (seriale „Prawo ulicy” i „The First. Misja na Marsa”), Stanleya gra Andy Bean („Seria Niezgodna: Wierna”), a Pennywise’a ponownie portretuje Bill Skarsg?rd. Do ról dziecięcych członków Klubu Frajerów powracają: Jaeden Martell jako Bill, Wyatt Oleff jako Stanley, Sophia Lillis jako Beverly, Finn Wolfhard jako Richie, Jeremy Ray Taylor jako Ben, Chosen Jacobs jako Mike oraz Jack Dylan Grazer jako Eddie. Film będzie rozpowszechniany na całym świecie przez Warner Bros. Pictures.

Poniżej możecie zobaczyć ostateczny zwiastun filmu „To: Rozdział 2”, który trafi na ekrany polskich kin 6 września (dwa dni po światowej premierze):

Warto również zobaczyć poprzedni zwiastun, jeśli jeszcze go nie widzieliście:

W związku z premierą filmu wydawnictwo Albatros szykuje na 22 sierpnia kolejne wznowienie powieści „To” w filmowej oprawie. Tym razem okładka przedstawia Pennywise’a na białym tle i możecie ją zobaczyć poniżej. Dla miłośników Stephena Kinga przygotowano też niespodziankę. Wydanie zawierać bowiem będzie przedpremierowy fragment nowej powieści pisarza zatytułowanej „Instytut”, która trafi do sprzedaży 11 września.

[am]
fot. Warner Bros.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film