„Kod Dedala” – powstał film inspirowany kulisami tłumaczenia powieści „Inferno” Dana Browna. Premiera w grudniu

3 października 2019


Pamiętacie historię związaną z wydaniem powieści „Inferno” Dana Browna, gdy wydawcy zamknęli tłumaczy książki w odosobnionym miejscu, żeby uniknąć wycieku tekstu przed premierą? Z inspiracji tymi wydarzeniami francuski reżyser Régis Roinsard nakręcił film fabularny. „Kod Dedala” to trzymające w napięciu kino z zaskakującym finałem. Zobaczcie pierwsze zdjęcia z produkcji, której premiera zapowiedziana jest na grudzień 2019 roku.

Ile warte jest życie, gdy słowa są warte miliony? W centrum fikcyjnej historii przedstawionej w „Kodzie Dedala” jest dziewięciu tłumaczy z całego świata, którzy zostają zamknięci w luksusowym bunkrze. Mają wspólnie pracować nad przekładem finałowej części bestsellerowej trylogii, na którą czekają miliony fanów. Praca marzeń okazuje się jednak więzieniem. Brak kontaktu ze światem i rygorystyczne zasady zaczynają budzić frustracje.

Kiedy fragment książki pojawia się w Internecie, a pirat grozi udostępnieniem reszty tekstu, jeśli nie otrzyma kolosalnego okupu, rodzi się pytanie: kto odpowiada za wyciek. Rozpoczyna się polowanie na winnego i wyścig z czasem. Nikt nikomu nie ufa, każdy jest podejrzany, każdy ma motyw, a bezwzględny wydawca nie cofnie się przed niczym, by zdemaskować i ukarać ją lub jego.

W rolach głównych w filmie „Kod Dedala” wystąpiła plejada międzynarodowych gwiazd. Na ekranie zobaczymy: Olgę Kurylenko („007 Quantum of Solace”), Alexa Lawthera („Black Mirror”, „The End of the F***ing World”), Riccarda Scamarcia („Oni”, „Dalida”), Lamberta Wilsona („mamy2mamy”) i Frédérika Chaua („Za jakie grzechy dobry Boże?”). Scenariusz napisał reżyser Régis Roinsard („Wspaniała) we współpracy ze swoimi stałymi wspólnikami: Danielem Presleyem i Romainem Compingtem.

„Kod Dedala” trafi na polskie ekrany 20 grudnia. Dystrybutorem filmu jest Best Film. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z zapowiadanej produkcji.

[am]
fot. Magali Bragard
źródło: Best Film

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film