Kiedy Paddington uda się do Peru? Znamy datę premiery trzeciego filmu z misiem znanym z serii książek Michaela Bonda

15 kwietnia 2024

Dokładnie siedem miesięcy dzieli nas od premiery trzeciego filmu o przygodach popularnego misia, którego rozsławiła seria książek Michaela Bonda. Polska premiera „Paddingtona w Peru” zapowiedziana jest na 15 listopada.

Uwielbiany na całym świecie i zawsze głodny marmolady miś Paddington powróci w trzecim filmie. Tym razem ten odziany w niebieski płaszczyk i czerwoną czapeczkę bohater wraz ze swoją rodziną Brownów postanawia wyruszyć w daleką podróż do Ameryki Południowej, a dokładniej do Peru, aby odwiedzić swoją ukochaną ciocię Lucy. W tym celu muszą udać się do umieszczonego nieopodal lasu deszczowego Domu dla Emerytowanych Niedźwiedzi. To jednak dopiero początek ekscytującej przygody, w trakcie której odkryją wiele tajemnic. Przed nimi podróż życia, która poprowadzi ich od amazońskiej dżungli aż po górskie szczyty Peru!

W filmie wystąpią znani z poprzednich części aktorzy, jak Hugh Bonneville, Madeleine Harris, Julie Walters i Jim Broadbent. Towarzyszyć im będą zupełnie nowe twarze. W „Paddingtonie w Peru” zobaczymy m.in. Olivię Coleman, Emily Mortimer oraz Antonio Banderasa. Producentami filmu są Rosie Alison i David Heyman, którzy pracowali również przy hicie „Wonka”. Roli reżysera podjął się Dougal Wilson – cieszący się uznaniem twórca filmów reklamowych oraz teledysków dla takich zespołów jak Coldplay, Massive Attack czy Bassement Jaxx. Za wykraczającą poza ocean i naszą półkulę ziemską historię odpowiada Mark Burton – scenarzysta „Paddingtona 2” oraz serii filmów „Madagaskar”. Zdjęcia do filmu realizowane były w Wielkiej Brytanii, Peru oraz Kolumbii.

„Kręcenie filmu 'Paddington w Peru’ z tak wspaniałą i utalentowaną obsadą i ekipą to prawdziwa radość i zaszczyt. Czuję się niesamowicie szczęśliwy, że zostałem pobłogosławiony tak cudowną grupą ludzi, z których wielu wróciło do świata tego ukochanego misia. Jesteśmy również zachwyceni, że powitaliśmy w rodzinie Paddingtona kolejne osoby” – komentuje Dougal Wilson.

Dwa dotychczas nakręcone filmy o perypetiach misia Paddingtona zobaczyło w polskich kinach blisko 1,4 miliona widzów. Można więc spodziewać się, że trzecia odsłona serii spotka się z równie dużym zainteresowaniem.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film