HBO zamówiło miniserial na podstawie „Kirke” Madeline Miller

31 lipca 2019


Szykuje się miniserial na podstawie powieści „Kirke” Madeline Miller. Składająca się z ośmiu odcinków produkcja powstanie z myślą o HBO Max, nowym serwisie VOD, który wystartuje w przyszłym roku.

Serialową adaptację międzynarodowego bestsellera Madeline Miller powierzono Rickowi Jaffie i Amandzie Silver (na zdj. powyżej). To duet scenopisarsko-producencki odpowiedzialny za ostatnią kinową trylogię „Planeta małp” oraz takie filmy, jak „Jurassic World” czy „W samym sercu morza”. Tym razem po raz pierwszy zrealizują znaczący projekt telewizyjny. Jaffa i Silver napiszą scenariusz oraz zajmą się produkcją „Kirke”.

Powieść Madeline Miller to współczesne, feministyczne spojrzenie na świat mitologii greckiej. Historia opowiedziana została z perspektywy Kirke, córki Heliosa i Perseis, która zamieszkiwała wyspę Ajaja. To właśnie tam przez rok przebywał powracający spod Troi Odyseusz. Na kartach książki bohaterka z pogardzanej nimfy przemienia się w potężną czarownicę zdolną rzucić wyzwanie bogom, tytanom i innym mitologicznym stworzeniom.

„’Kirke’ opowiada epicką historię o miłości, stracie, tragedii i odwiecznym konflikcie, a wszystko to widzimy z ostrej, kobiecej perspektywy” ? powiedziała Sarah Aubrey, szefowa ds. oryginalnych treści w HBO Max. „Od dawna jestem fanką tego, co robią Rick i Amanda, ich zdolności do budowania epickich, pełnych wyobraźni światów przy jednoczesnym pamiętaniu o tworzeniu emocjonalnie dynamicznych postaci. We współpracy z producentami Peterem Cherninem i Jenno Topping mamy najlepszy zespół do przeniesienia 'Kirke’ na ekran” ? dodała.

W Polsce powieść „Kirke” Madeline Miller ukazała się nakładem wydawnictwa Albatros pod patronatem Booklips.pl.

[am]
fot. HBO
źródło: Deadline

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: film