Charlotte Gainsbourg zagrała z synem w ekranizacji powieści Karine Tuil. Kinowa premiera „Oskarżonego” pod koniec stycznia. Zobacz zwiastun

14 stycznia 2022

28 stycznia do polskich kin wejdzie przejmujący dramat „Oskarżony” na podstawie nieprzetłumaczonej jeszcze na język polski powieści Karine Tuil „Les choses humaines”. Charlotte Gainsbourg wystąpiła w filmie razem ze swoim synem Benem Attalem. Prezentujemy zwiastun tej produkcji.

Młody mężczyzna zostaje oskarżony o gwałt. Wkrótce pojawiają się liczne wątpliwości i pytania z tym związane. Czy rzeczywiście jest winny, a może sam jest ofiarą? Dwoje młodych bohaterów i ich bliscy zobaczą, jak ich życie i przekonania mogą zostać zniszczone, ale… czy prawda jest tylko jedna?

Francuski dramat „Oskarżony”, którego reżyserem i współscenarzystą jest zdobywca Cezara Yvan Attal, miał swoją światową premierę podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Scenariusz został oparty na bestsellerowej powieści „Les choses humaines” Karine Tuil. Do napisania tej historii autorkę zainspirowały doniesienia na temat zdarzenia, które miało miejsce na terenie kampusu Uniwersytetu Stanforda.

Za zdjęcia w filmie odpowiada Rémy Chevrin, autorem muzyki jest Mathieu Lamboley. W obsadzie znaleźli się m.in. Charlotte Gainsbourg, Ben Attal, Mathieu Kassovitz i Suzanne Jouannet. Reżyser nie wahał się przed powierzeniem głównych ról w ekranizacji swojej życiowej partnerce Charlotte Gainsbourg i ich synowi Benowi.

„Patrzyłem na nich przede wszystkim jak na aktorów” – mówi Yvan Attal. „Zagraliśmy razem z Benem w filmie 'Pieskie życie’, mieliśmy tam bardzo przejmującą scenę, która mnie bardzo dotknęła. Pomyślałem, że chciałbym znów to przeżyć, dzięki pracy przy nowym filmie. Zastanawiałem się też, kto mógłby zagrać jego matkę w 'Oskarżonym’. Stwierdziłem wtedy, że najlepiej zrobi to jego własna matka. I miałem rację. Między nimi dzieją się ważne rzeczy na ekranie, bardzo dobrze widać emocje między tymi postaciami. Wybrałem ich, tak jak wybieram innych aktorów do ról w moich filmach” – dodaje reżyser.

„Yvan dokładnie wie, czego chce na planie. Jest super, ale też jest… bardzo szczery i mówi wprost, o co chodzi. Mimo, że jestem w tej branży już od dawna, nadal jestem bardzo wrażliwa na to, co dzieje się na planie, z tego względu zachowuję pewien dystans. Nie znaleźliśmy jeszcze idealnego sposobu na współpracę. A może właśnie to jest idealne rozwiązanie…” – podkreśla Charlotte Gainsbourg.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun film, którego premiera kinowa zaplanowana jest na 28 stycznia:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film