banner ad

Amy Adams jako „Kobieta w oknie”. Zwiastun filmu na podstawie powieści A.J. Finna

9 kwietnia 2021

Na ten film czytelnicy książki A.J. Finna musieli czekać wyjątkowo długo. „Kobieta w oknie” wreszcie będzie mieć premierę. Ekranizacja pojawi się w maju nie w kinach, lecz na platformie Netflix. W sieci udostępniono właśnie oficjalny zwiastun.

Główną bohaterką „Kobiety w oknie” jest Anna Fox (w tej roli Amy Adams). To cierpiąca na agorafobię psycholożka dziecięca z Nowego Jorku, która obserwuje z okna idealną rodzinę mieszkającą po drugiej stronie ulicy. Wszystko zmienia się, gdy kobieta przypadkowo zostaje świadkiem brutalnej zbrodni. Jak to często ma miejsce w thrillerach, na jaw wychodzą szokujące sekrety i nikt ani nic nie jest tym, czym się wydaje.

W filmie na podstawie bestsellerowej powieści A.J. Finna występuje plejada gwiazd. Oprócz Amy Adams na ekranie zobaczymy też Gary’ego Oldmana, Jennifer Jason Leigh oraz Julianne Moore. W obsadzie znaleźli się również Anthony Mackie, Fred Hechinger, Wyatt Russell, Brian Tyree Henry, Jeanine Serralles i Mariah Bozeman.

„Kobieta w oknie” miała trafić do kin już w 2019. Jak jednak twierdzą twórcy filmu, pokazy testowe dowiodły, że niektóre elementy fabularne okazały się zbyt zagmatwane dla części widzów, dlatego postanowiono zrobić tzw. dokrętki.

„Musieliśmy cofnąć się i wyjaśnić pewne kwestie, ale myślę też, że staraliśmy się niczego nie uprościć przesadnie i nie uczynić zbyt oczywistym. To przyjemność, gdy nie wiesz, co się dzieje, ale jednocześnie widownia musi mieć coś, czego może się trzymać – trzeba ją poprowadzić przez labirynt tajemnic i strachu” – mówił reżyser Joe Wright w wywiadzie dla „Entertainment Weekly”.

Filmowcy o tym nie mówią, ale powód przesunięcia premiery mógł być jeszcze jeden. Czekano, aż opadnie wrzawa po skandalu, który wywołał autor książki A.J. Finn, kiedy w 2019 roku wyszło na jaw, że dla doraźnych korzyści manipulował ludźmi i wielokrotnie zmyślał informacje na swój temat, mówiąc m.in., że chorował na raka i zrobił doktorat w Oxfordzie. Pojawiły się również oskarżenia o plagiat.

Premierę filmu przesunięto na 2020 rok, ale w międzyczasie wystąpiła pandemia koronawirusa i znowu trzeba było wstrzymać plany promocyjne. Ostatecznie w sierpniu 2020 roku gotową „Kobietę w oknie” kupił od Disneya Netflix. Ekranizacja będzie dostępna na platformie od 14 maja.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Kobiety w oknie”:

Książka A.J. Finna ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa W.A.B.

[am]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film