Adaptacja ?Spadkobierców? od dzisiaj na ekranach kin

17 lutego 2012


Dzisiaj, tj. 17 lutego, na ekranach kin w całej Polsce pojawi się adaptacja powieści Kaui Hart Hemmings zatytułowana „Spadkobiercy”.

Najnowszy film Alexandra Payne?a, reżysera nagrodzonych Oscarem ?Bezdroży?, podobnie jak książkowy pierwowzór rozgrywa się na Hawajach i opowiada o losach pewnej rodziny. Matt King ma żonę i dwie córki. Kiedy po wypadku jego żona zapada w śpiączkę, musi nagle zająć się wychowaniem swoich córek. Matt próbuje naprawić stosunki z 10letnią Scottie i 17letnią Alexandrą, a jednocześnie postanawia sprzedać ziemię, czyli niezwykle cenne i piękne dziewicze plaże.

Kiedy jedna z córek ujawnia, że wypadek na łodzi miał miejsce podczas romantycznej schadzki, Matt uznaje, że najwyższy czas zmienić swoje życie. Postanawia namierzyć kochanka żony, a podczas poszukiwań przeżywa szereg dziwnych wydarzeń, które prowadzą do odbudowania życia rodzinnego.

Jak w rajskiej scenerii Hawajów – gdzie nawet w szpitalu można kupić pocztówki z surferami – przeżyć rodzinny dramat? Jak wyobrazić sobie popalającego trawkę chłopaka w roli zięcia? Jak zostać prawdziwym ojcem?

Główną rolę w filmie zagrał George Clooney. Na ekranie towarzyszą mu m.in. Beau Bridges, Robert Forster i Judy Greek. Obraz zdobył ostatnio 5 nominacji do Oscara, w tym za najlepszy film, za najlepszą rolę pierwszoplanową (Clooney) i najlepszy scenariusz adaptowany.

Od niedawna dostępna jest na rynku również książka, na podstawie której powstał film, autorstwa młodej pisarki z Hawajów – Kaui Hart Hemmings. Powieść ?Spadkobiercy? podbiła serca zarówno krytyków, jak i czytelników. ?San Francisco Chronicle? uznało ją za jedną z najlepszych książek roku, czytelniczki amerykańskiej edycji ?Elle? doceniły swoją nagrodą, a w prywatnym rankingu najlepszych rzeczy roku Sofia Coppola umieściła ?Spadkobierców? na pierwszym miejscu. (więcej o książce)

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmowych ?Spadkobierców?:

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film