banner ad

Trwają rozmowy na temat realizacji czwartego filmu o Bridget Jones

29 maja 2019


Agentka literacka Clare Alexander z Aitken Alexander, reprezentująca pisarkę Helen Fielding, potwierdziła, że prowadzi ??rozmowy z firmą producencką Working Title na temat realizacji czwartego filmu o przygodach Bridget Jones. Byłaby to ekranizacja trzeciej książki z serii zatytułowanej „Szalejąc za facetem”.

Z uwagi na fakt, że między drugą a trzecią książką istniała duża przepaść czasowa (w „Szalejąc za facetem” Bridget jest już po pięćdziesiątce), trzeci film przedstawiał wydarzenia rozgrywające się pomiędzy tymi dwiema powieściami, a autorka napisała przy okazji nową książkę. Produkcja z 2016 roku cieszyła się ogromnym powodzeniem. Film „Bridget Jones 3” zarobił na świecie ponad 200 milionów dolarów, stąd też nie dziwi fakt, że istnieją zakusy do przeniesienia na ekran powieści, która nie doczekała się jeszcze adaptacji.

Autorka książek, Helen Fielding, już wcześniej przyznała, że nie miałaby nic przeciwko temu, żeby nakręcono film na podstawie „Szalejąc za facetem”. Również reżyserka Sharon Maguire oraz aktorka Renee Zellweger są gotowe pojawić się po raz kolejny na planie. Teraz po raz pierwszy dowiadujemy się, że rozmowy na temat czwartego filmu są już prowadzone.

„Wiem, że Helen napisała książkę, a ja uwielbiam tę postać. Oznacza to, że jeśli do mnie zadzwonią, to przybiegnę” ? powiedziała Zellweger podczas niedawnego wywiadu w programie „The Talk” stacji CBS. Przyznała nawet żartobliwie, że ma pomysł na tytuł filmu: „Bridget Jones: Menopauza”.

W „Szalejąc za facetem” Bridget Jones przedziera się przez gąszcz wyzwań, czyhających na współczesną samotną matkę, a jednocześnie na powrót odkrywa swoją seksualność w ? jak to nieuprzejmie i zupełnie nieadekwatnie mogą co poniektórzy określić ? wieku średnim.

[am]
fot. Universal Pictures
źródło: TheBookseller

Tematy: , , , ,

Kategoria: film