Mark Darcy nie żyje! W trzeciej powieści Bridget Jones powróci jako wdowa

29 września 2013

Mark Darcy nie żyje
Dziennik „The Sunday Times” ujawnił dzisiaj sensacyjne informacje na temat fabuły trzeciej powieści o przygodach Bridget Jones, której światowa premiera zapowiedziana jest na 10 października tego roku. Okazuje się, że Mark Darcy nie żyje, a Bridget jest 51-letnią wdową samotnie wychowującą dwójkę dzieci.

Kiedy ostatni raz zaglądaliśmy do dziennika prowadzonego przez Bridget Jones na kartach powieści „W pogoni za rozumem”, etatowa brytyjska singielka po wielu perypetiach zeszła się ostatecznie z Markiem Darcym, przystojnym, bogatym i inteligentnym adwokatem, w którego w kinowej adaptacji wcielił się Colin Firth. Od tego czasu minęło już prawie piętnaście lat, w świecie Bridget czas płynął równie szybko, dlatego w najnowszej, trzeciej książce zatytułowanej „Bridget Jones: Mad About a Boy” (z ang. „Bridget Jones: Szalejąc za facetem”) główna bohaterka ma już 51 lat. To, co najbardziej jednak zaskakuje, to fakt, że w międzyczasie zdążyła poślubić pana Darcy?ego, urodzić mu dwójkę dzieci (małą Mabel i Billy?ego) i… zostać wdową.

Oczywiście Bridget nie byłaby sobą, gdyby nadal nie liczyła spalonych papierosów i wypitych miarek alkoholu, jednak w równym stopniu pochłaniają ją nowinki technologiczne z telefonami komórkowymi i portalami społecznościowymi na czele. Od czasu śmierci Marka Darcy’ego minęło pięć lat, Bridget jest obecnie dojrzałą kobietą, a jej myśli zaczynają obsesyjnie krążyć wokół kogoś nowego ? 30-letniego żigolaka o imieniu Roxter. Ci, którzy chcą się dowiedzieć, co przydarzyło się największej miłości naszej bohaterki, będą musieli przeczytać książkę, gdyż śmierć Marka Darcy’ego pojawi się w retrospekcjach dopiero w rozwinięciu fabuły.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy