banner ad

Powstanie czwarty film o Bridget Jones? Renee Zellweger i Helen Fielding są na tak

15 czerwca 2017


Spodziewajcie się, że Bridget Jones nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Przynajmniej na kinowym ekranie. Wszystkie najważniejsze osoby zaangażowane w przebojowe produkcje, z Renee Zellweger i Helen Fielding na czele, chcą powrotu Bridget w czwartym filmie.

Podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Greenwich 48-letnia aktorka, która już trzykrotnie wcielała się w Bridget na ekranie, przyznała, że bardzo chciałaby jeszcze raz zagrać bohaterkę książek Helen Fielding. „Egoistycznie mówiąc, mam nadzieję, że do tego dojdzie” – powiedziała. W podobnym tonie już w 2016 roku, po premierze filmu „Bridget Jones 3”, wypowiadała się reżyserka Sharon Maguire, twierdząc, że mogłaby nakręcić jeszcze wiele filmów o kolejnych etapach życia roztrzepanej Angielki.

Tymczasem kilka tygodni temu pisarka Helen Fielding powiedziała, że aktualnie nie pracuje nad kolejną książką o Bridget Jones. „Muszę poczekać, aby mieć historię do opowiedzenia i coś do przekazania, w przeciwnym razie czytelnicy nie uwierzą w nią” – powiedziała w programie telewizyjnym Lorraine. Autorka jest jednak otwarta na pomysł nakręcenia kolejnego filmu. „Jest kolejna książka, trzecia część, która nie została jeszcze przeniesiona na ekran. Chodzi o ’Szalejąc za facetem’, gdzie Bridget ma młodszego mężczyznę. Myślę, że to byłby znakomity film” – dodała. Nie wiadomo jedynie, czy widzom spodobałby się los, jaki pisarka zgotowała w tej powieści Markowi Darcy’emu.

Na razie wypowiedzi osób zaangażowanych w dotychczasowe filmy o Bridget nie wychodzą poza słowne deklaracje, dlatego na czwartą część przyjdzie nam zapewne trochę poczekać. „Filmy są bardzo trudne, zajmują dużo czasu i trzeba się ciężko napracować, aby zrobić je właściwie. Cały czas musisz kontrolować jakość i nie możesz się śpieszyć, ale chciałabym, aby z 'Szalejąc za facetem’ też zrobiono film” – powiedziała Helen Fielding. Na korzyść tego pomysłu przemawia fakt, że „Bridget Jones 3”, przy budżecie 35 milionów dolarów, zarobił w kinach na całym świecie aż 212 milionów dolarów. Producenci więc mogą być spokojni o ewentualny sukces komercyjny kolejnej odsłony perypetii uroczej bohaterki.

[edm]
fot. Universal Pictures

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film