Pisarz Donato Carrisi kończy pracę nad kolejną ekranizacją własnej książki. W obsadzie Dustin Hoffman i Toni Servillo

27 sierpnia 2019


Donato Carrisi ? autor światowych bestsellerów, ale też zdolny filmowiec nagrodzony włoskim Oscarem ? powraca na wielki ekran z drugą adaptacją własnej książki. W kryminale zatytułowanym „W labiryncie” wystąpią Dustin Hoffman i Toni Servillo. Pierwsze oficjalne zdjęcie z filmu możecie zobaczyć powyżej.

„W labiryncie” to kolejny mroczny thriller w dorobku Donato Carrisiego. Tu nic nie jest takie, jakim się wydaje, a każdy szczegół, nawet najbardziej nieistotny, może odgrywać fundamentalną rolę w rozwikłaniu skomplikowanej układanki.

Nastoletnia Samantha zostaje porwana w drodze do szkoły. Pomimo intensywnych poszukiwań nikt nie trafił na jej ślad. Piętnaście lat później odnajduje się w szpitalu. Nie wie kim jest, nie wie co się z nią działo. Z pomocą doktora Greena (w tej roli Dustin Hoffman) próbuje odzyskać pamięć. Wspólnie starają się poukładać wspomnienia z tajemniczego labiryntu ? podziemnego więzienia, w którym ktoś zmuszał ją do rozwiązywania zagadek, stosując przerażający system nagród i kar. Tajemnicę zniknięcia i powrotu dziewczyny próbuje również rozwiązać Bruno Genko (Toni Sevillo), niepokorny i bezkompromisowy detektyw, mający tylu przyjaciół, ilu wrogów. Sprawa Samanthy może być ostatnią, nad którą pracuje.

Za realizację filmu odpowiada Donato Carrisi, włoski pisarz, scenarzysta i dramaturg, który odniósł niesamowity sukces powieścią „Zaklinacz” (2009), przetłumaczoną na 20 języków i sprzedaną w milionie egzemplarzy. Kolejne książki ? „Trybunał dusz” i „Hipoteza zła” ? ugruntowały wysoką pozycję pisarza wśród autorów thrillerów na całym świecie.

W 2015 roku Carrisi wydał „Dziewczynę we mgle”, a dwa lata później zadebiutował w roli reżysera, przenosząc własną powieść na ekran. „Dziewczyna we mgle” została sprzedana na całym świecie w ponad 3 milionach egzemplarzy. Za jej ekranizację Donato Carrisi odebrał z rąk Stevena Spielberga nagrodę Włoskiej Akademii Filmowej ? odpowiednik amerykańskiego Oscara. Naturalne więc, że autor podjął się nakręcenia kolejnego filmu na podstawie swojej książki. Tym razem pełni rolę reżysera i producenta, natomiast scenariusz „W labiryncie” napisali Maurizio Totti i Alessandro Usai.

Powieść „W labiryncie” ukaże się 22 listopada 2019 roku nakładem wydawnictwa Albatros. Tego samego dnia film trafi do polskich kin.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film