Ogłoszono nazwiska aktorów, którzy wystąpią w głównych rolach w serialu na podstawie „Alienisty”

1 grudnia 2016

glowne-role-alienista
Znamy nazwiska aktorów, którzy zagrają główne role w nadchodzącym serialu telewizyjnym „Alienista”. Będzie to ekranizacja bestsellerowej powieści Caleba Carra pod tym samym tytułem.

Historia kryminalna, którą znamy z kart książki, rozgrywa się w 1896 w Nowym Jorku. Właśnie w tym czasie amerykańską metropolią wstrząsnęła seria makabrycznych zabójstw na młodych chłopcach parających się prostytucją. Theodore Roosevelt, nowo mianowany komisarz policji i przyszły prezydent Stanów Zjednoczonych, postanowił, że do śledztwa zostanie powołana specjalna grupa dochodzeniowa. Najważniejszym ogniwem był w w niej tytułowy alienista, Laszlo Kreizler, osoba zajmująca się badaniem natury zbrodniarzy. Towarzyszy mu dociekliwy reporter kryminalny, John Moore.

Wiemy już, że w Kreizlera wcieli się Daniel Brühl (aktor znany m.in. z filmów „Good Bye Lenin!”, „Bękarty wojny”, „Bardzo poszukiwany człowiek”), natomiast Luke Evans („Hobbit”, „Dziewczyna z pociągu”, „High-Rise”) zagra postać Moore?a. Według wstępnych zapowiedzi emisja serialu odbędzie się w 2017 roku na antenie TNT. Reżyserem widowiska został Jakob Verbruggen (seriale „House of Cards” i „Upadek”), z kolei producentami wykonawczymi mają być między innymi Cary Fukunaga („True Detective”) oraz Eric Roth („Forrest Gump”). Zdjęcia rozpoczną się na początku przyszłego roku w Budapeszcie.

Polscy czytelnicy mieli okazję zaznajomić się z powieścią „Alienista” dzięki wydawnictwu Rebis. Był to debiut Caleba Carra, amerykańskiego dziennikarza, pisarza i historyka wojskowości. Książka stała się bestsellerem i doczekała kontynuacji zatytułowanej „Anioł ciemności”, której bohaterem był jeden z członków grupy kierowanej przez Kreizlera, Stevie Tagger. Autor napisał także powieść „The Italian Secretary”, która poświęcona była edynburskiemu śledztwu Sherlocka Holmesa. Aktualnie Carr pracuje nad jedną z dwóch nowych książek o „Alieniście”, na które podpisał umowę z wydawnictwem Mulholland Books.

[mw]
fot. usbotschaftberlin, Gage Skidmore

Tematy: , ,

Kategoria: film