„Obcy w Raju” Terry’ego Moore’a doczekają się ekranizacji. Reżyserką została autorka filmu „Professor Marston & The Wonder Woman”

14 września 2017


Kolejna historia obrazkowa zostanie przeniesiona na ekran. Tym razem mowa jest o komiksowej serii „Obcy w Raju” (ang. „Strangers in Paradise”) autorstwa niezależnego twórcy Terry’ego Moore’a. Na jesień zapowiedziano polską premierę komiksu. A co wiemy o planowanym filmie?

Ekranizacją dzieła, za które Brytyjczyk otrzymał prestiżową nagrodę Eisnera, zajmie się Angela Robinson, reżyserka jednej z najciekawiej zapowiadających się produkcji biograficznych dotyczących komiksowej branży, czyli filmu „Professor Marston & The Wonder Woman”, który opowie o życiu i twórczości doktora Williama Moultona Marstona, twórcy postaci Wonder Woman. Robinson w nad wyraz pochlebny sposób wypowiada się o szansie zrealizowania kinowej adaptacji komiksowej serii Moore’a. „Chciałam zekranizować 'Obcych w Raju’ od ponad dekady, od momentu, gdy po raz pierwszy przeczytałam tę historię i nie mogłam się od niej oderwać. Terry Moore z zapierającą dech w piersiach wrażliwością stworzył realne kobiece postacie. W 'Obcych w Raju’ dokonał czegoś niemożliwego ? to seksowna, stylowa historia kryminalna stworzona z wielkim sercem. Wyczekuję z niecierpliwością naszej współpracy” – skomentowała reżyserka.

Okazuje się, że Robinson i Moore znają się od lat. „Od pierwszego dnia naszym celem było przeniesienie 'Obcych w Raju’ na ekran. To kompleksowa historia, której pisanie zajęło mi wiele lat, co Angela doskonale pojmuje. Również nie mogę doczekać się rozpoczęcia pracy” – powiedział Moore.

Ukazująca się oryginalnie w latach 1993?2007 seria komiksowa „Obcy w Raju” Terry’ego Moore’a koncentruje się na relacjach pomiędzy trójką bohaterów ? Helen „Francine” Peteres, Katiną Marie „Katchoo” Choovanski oraz ich przyjacielem Davidem Qinem. To historia obyczajowa z silnie nakreślonym wątkiem miłosnym. Francine uważa Katchoo za swoją najlepszą przyjaciółkę, Katchoo kocha Francine, a David jest zakochany w Katchoo. Pierwszy tom „Obcych w Raju” ma ukazać się w Polsce w październiku nakładem wydawnictwa Fantasmagorie, o ile oczywiście nie nastąpią opóźnienia, ponieważ ta niewielka oficyna w ostatnim czasie wyraźnie zwolniła tempa. Polscy czytelnicy mieli już okazję przeczytać inny komiks Moore’a – „Rachel Rising”.

[mw,am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film