Zapowiada się rekordowa Noc Księgarń! W wydarzeniu weźmie udział 170 księgarń z ponad 60 miast

18 sierpnia 2023

Tegoroczna odsłona Nocy Księgarń odbędzie się 13 października. Piąta edycja wydarzenia organizowanego wspólnie przez księgarnie i dystrybutora książek OSDW Azymut ma być rekordowa – do udziału w akcji zgłosiło się aż 170 księgarń z ponad 60 miast.

Noc Księgarń to ogólnopolskie wydarzenie organizowane od 2019 roku przez dystrybutora OSDW Azymut (Grupa PWN). Hurtownia chce w ten sposób pokazać, jak ważną rolę na rynku książki odgrywają niezależne księgarnie stacjonarne. To miejsca, gdzie pracują pasjonaci, często prowadzone od pokoleń biznesy rodzinne skupiające wokół siebie społeczności miłośników czytania.

W programie tegorocznej edycji czytelnicy znajdą m.in. spotkania z autorami i autorkami, dyskusje, warsztaty dla dzieci i młodzieży, spacery tematyczne, koncerty czy stand-upy i improwizacje literackie. Nie zabraknie także specjalnych kiermaszów i promocji dla klientów odwiedzających księgarnie po zmroku. Program wydarzeń zostanie ogłoszony w drugiej połowie września.

Organizator wydarzenia zapowiada także konkursy, w których sponsorami nagród będą m.in. partnerzy akcji: Fundacja Wisławy Szymborskiej, marka Medicine, Penguin, Krakowskie Biuro Festiwalowe czy Fundacja Kraków Miasto Literatury. Tegoroczną edycję wydarzenia wspiera także Ergo Hestia – organizator konkursu Literacka Podróż Hestii.

Na plakacie piątej edycji Nocy Księgarń pojawiła się Wisława Szymborska, literacka patronka 2023 roku. Ilustrację z podobizną noblistki zaprojektowała Magdalena Kwiatkowska.

W ubiegłorocznej edycji wydarzenia udział brało ponad 150 księgarń. W tym roku będzie ich aż 170, co oznacza nowy rekord. Lista miejsc, które przyłączyły się do inicjatywy, dostępna jest na stronie www.nocksiegarn.pl.

Noc Księgarń odbywa się pod patronatem Booklips.pl.

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia