Wspólne czytanie w internecie książek wyróżnionych tegoroczną Nagrodą Literacką m.st. Warszawy

22 lipca 2021

Książki wyróżnione w 14. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy staną się bohaterkami wirtualnej akcji czytelniczej. Już w poniedziałek 2 sierpnia fragmenty nominowanych w tym roku tytułów oraz dzieł tegorocznej Warszawskiej twórczyni, Joanny Rudniańskiej, będą czytane na żywo w Internecie.

Czytanie łączy ludzi – wiadomo o tym nie od dziś. Dlatego warszawski magistrat zachęca do udziału w akcji „Czytamy Nagrodę Literacką”, która ma przybliżyć tytuły nominowane i uhonorowane w tym roku w ramach stołecznej nagrody. Wybrane fragmenty czytać będą blogerzy i vlogerzy książkowi. Do akcji mogą jednak przyłączyć się wszyscy, którzy lubią dobrą literaturę.

Czytanie na żywo odbędzie się 2 sierpnia o godz. 18:00 na profilu Nagrody Literackiej m.st. Warszawy na Facebooku. Aby dołączyć do czytających, należy zgłosić się do 30 lipca, wysyłając prywatną wiadomość poprzez fanpage.

W tym roku w gronie laureatów Nagrody Literackiej m.st. Warszawy znaleźli się Zyta Rudzka za powieść „Tkanki miękkie” (kategoria „proza)”, Radosław Jurczak za tom „Zakłady holenderskie” („poezja”), Aleksandra i Daniel Mizielińscy za książkę „Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych” („literatura dziecięca”) oraz Grzegorz Piątek i jego „Najlepsze miasto świata” („książka o tematyce warszawskiej”). Tytuł Warszawskiej twórczyni przypadł w udziale Joannie Rudniańskiej. Więcej o laureatach.

[am]
fot. Sarah Noltner/Unsplash

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia