Pierwsza edycja Małopolskiego Festiwalu Komiksu na początku kwietnia w Krakowie

23 stycznia 2023

W pierwszy weekend kwietnia w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie odbędzie się Małopolski Festiwal Komiksu. Dwudniowa impreza ma mieć rodzinny charakter. Znajdą więc na niej coś dla siebie zarówno młodsi, jak i starsi czytelnicy opowieści obrazkowych.

Jak zapowiadają współorganizatorzy wydarzenia, będzie to pierwsza edycja festiwalu pod obecną nazwą, ale ma on już dłuższą tradycję. „Krakowski Festiwal Komiksu narodził się w 2011 roku, będąc samodzielną inicjatywą Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. W kolejnych latach współorganizatorem festiwalu zostało Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe. Niespodziewanie po edycji z 2021 roku stowarzyszenie zrezygnowało ze współpracy z biblioteką, która była inicjatorem Krakowskiego Festiwalu Komiksu. Ponadto były partner poprzez niejawne działania zastrzegł sobie nazwę Krakowski Festiwal Komiksu. Ze względu na te wydarzenia biblioteka postanawia kontynuować tradycję organizacji festiwalu komiksu – tym razem w lepszej i szerszej formule, a także pod nową nazwą, bardziej adekwatną do regionalnego charakteru biblioteki” – wyjaśnia na Facebooku Małopolskie Studio Komiksu.

W dniach 1 i 2 kwietnia spodziewajcie się w Krakowie wielu atrakcji dla miłośników komiksów. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty komiksowe, spotkania z autorami popularnych serii oraz grę miejską. Starsi będą mogli brać udział w panelach dyskusyjnych oraz spotkaniach z polskimi i zagranicznymi twórcami. Na każdego, kto chce uzupełnić komiksową kolekcję, będzie czekała giełda z bogatą ofertą – zarówno jeśli chodzi o pozycje archiwalne, trudno dostępne, jak i najświeższe premiery.

Podczas festiwalu odbędzie się również wystawa oryginalnych prac polskich autorów, które będzie można zakupić w okazyjnych cenach. Organizatorzy podkreślają, że Małopolski Festiwal Komiksu ma być imprezą zarówno dla osób, które od lat interesują się komiksem, jak również dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z tym medium.

Więcej informacji zostanie udostępnionych w późniejszym czasie. Szczegółów będzie można szukać na profilach społecznościowych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie oraz Małopolskiego Studia Komiksu.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: wydarzenia