Lee i Andrew Child spotkają się wirtualnie z polskimi czytelnikami. Autorom można przekazać pytanie lub pozdrowienia w formie wideo

31 marca 2022

We wtorek 5 kwietnia wydawnictwo Albatros i Empik organizują spotkanie z cyklu „Premiera online”, którego gośćmi będą bracia Lee Child i Andrew Child. Będzie to okazja, żeby porozmawiać z nimi o najnowszej książce z Jackiem Reacherem, „Lepiej już umrzeć”, która właśnie trafiła do księgarń.

Spotkanie pozwoli zobaczyć obu piszących braci razem. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. W trakcie wydarzenia, które zaplanowane jest na godz. 18:00, możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Rozmowa ma być tłumaczona na język migowy.

Organizatorzy przygotowali również dodatkową atrakcję dla fanów serii i jej autorów. Jeśli ktoś będzie chciał w oryginalny sposób powiedzieć coś gościom lub o coś zapytać, będzie mógł to zrobić również w formie multimedialnej. Wystarczy nagrać swoją wypowiedź w formie krótkiego wideo i przesłać na adres e-mailowy: premiera@empik.com. Autorzy wyemitowanych podczas spotkania materiałów otrzymają nagrody. Preferowane parametry nagrania: maksymalny czas – 15 sekund, format – mp4, waga – do 30 MB, kadr – poziomy. Nagranie należy przesłać najpóźniej na dzień przed spotkaniem.

Spotkanie z Lee i Andrew Childem odbywa się z okazji premiery najnowszej, dwudziestej szóstej części cyklu z Jackiem Reacherem, zatytułowanej „Lepiej już umrzeć”. To druga książka napisana przez braci wspólnie. W powieści lubiany bohater po raz kolejny wpakowuje się w kłopoty. Na drodze pod Los Gemelos na granicy z Meksykiem Reacher spotyka Michaelę Fenton, która urządza zasadzkę na ludzi tajemniczego Dendonckera – miejscowego wcielenia zła. Michaela, była agentka FBI, musi do niego dotrzeć, by dowiedzieć się, co się stało z jej bratem. I prosi Reachera o pomoc. Ten nie ma ochoty odgrywać roli rycerza na białym koniu, ale zaczyna lubić tę dzielną kobietę. I zdaje sobie sprawę, że nie chodzi tylko o uratowanie jej brata, lecz być może także setek, a nawet tysięcy istnień ludzkich.

Okazja do spotkania jest tym większa, że Jack Reacher zyskał niedawno nowe życie dzięki serialowi Amazona. Samotny mściciel pojawił się na srebrnym ekranie w postaci barczystego blondyna, który odpowiada wyglądowi z książek. Produkcja na podstawie pierwszej powieści w cyklu dostępna jest wyłącznie na Amazon Prime Video, gdzie szybko podbiła serca widzów i stała się jednym z najpopularniejszych seriali w historii tej platformy.

Spotkanie będzie transmitowane na profilu Empiku na Facebooku i retransmitowane na profilu Wydawnictwa Albatros.

[am]


Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia