banner ad

Znamy datę premiery serialu „Ród smoka” na podstawie historii stworzonych przez George’a R.R. Martina. Poznajcie najważniejszych bohaterów

30 marca 2022

Ujawniono datę premiery serialu „Ród smoka”, który jest prequelem „Gry o tron”. Dziesięcioodcinkowa produkcja zadebiutuje w HBO oraz HBO Max 22 sierpnia.

Produkcja opowiada o historii rodu Targaryenów i o zdarzeniach dziejących się 200 lat przed czasami, w których osadzona jest saga „Pieśń lodu i ognia” i jej telewizyjna adaptacja „Gra o tron”. Materiałem bazowym dla scenariusza były opowiadania „Księżniczka i królowa” oraz „Książę łotrzyk”, zawarte później w książce „Ogień i krew”.

George R.R. Martin zastrzega jednak: „’Ogień i krew’ to zmyślona książka historyczna, a nie tradycyjna powieść. Przekształcenie tego w serial telewizyjny wymaga dużo więcej pracy niż adaptacja powieści lub opowiadania. Scenarzyści musieli ożywić historię”.

Pisarz tym razem nie napisał scenariusza do żadnego z odcinków, ponieważ zajęty był wieloma innymi projektami, wliczając pracę nad „Wichrami zimy”, ale bardzo spodobał mu się materiał, który już miał okazję zobaczyć. „Scenariusz, reżyseria, aktorstwo – wszystko to wygląda wspaniale. Mam nadzieję, że polubicie serial tak samo jak ja” – komentował na swoim blogu. „Uwielbiałem rozmawiać o smokach z zespołem scenarzystów i byłem pod wrażeniem głębi ich wiedzy o moim świecie i entuzjazmu dla tego projektu” – dodał.

W „Rodzie smoka” występują: Paddy Considine, Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Steve Toussaint, Eve Best, Sonoya Mizuno, Fabien Frankel oraz Rhys Ifans. W pozostałych rolach zobaczymy też: Milly Alcock, Bethany Antonię, Phoebe Campbell, Emily Carey, Harry’ego Colletta, Ryana Corra, Toma Glynna-Carneya, Jeffersona Halla, Davida Horovitcha, Wila Johnsona, Johna Macmillana, Grahama McTavisha, Ewana Mitchella, Theo Nate’a, Matthew Needhama, Billa Patersona, Phię Saban, Gavina Spokesa i Savannah Steyn.

Współtwórcą i producentem wykonawczym jest George R.R. Martin, rolę showrunnerów powierzono Ryanowi Condalowi i Miguelowi Sapochnikowi.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze postaci, które zobaczymy na ekranie:

Król Viserys Targaryen (w tej roli Paddy Considine) został wybrany jako sukcesor króla Jaehaerysa Targaryena. Ciepły, miły i przyzwoity człowiek. Viserys pragnie kontynuować spuściznę swojego dziadka. Jednak dobrzy ludzie niekoniecznie są wielkimi królami.

Książę Daemon Targaryen (Matt Smith) to młodszy brat króla Viserysa oraz pierwszy w kolejce następca tronu. Niezrównany wojownik i jeździec smoków. Daemon posiada prawdziwą krew smoka. Ale mówi się, że za każdym razem, gdy rodzi się Targaryen, bogowie rzucają monetą…

Alicent Hightower (Olivia Cooke) to córka Otto Hightowera, namiestnika królewskiego. Jest najpiękniejszą kobietą w Siedmiu Królestwach. Wychowała się w Czerwonej Twierdzy, blisko króla i jego najbliższego kręgu doradców. Cechuje ja zarówno dworski wdzięk, jak i polityczna przenikliwość.

Księżniczka Rhaenyra Targaryen (Emma D’Arcy) to pierworodne dziecko króla, zrodzona z czystej valyriańskiej krwi. Jest smoczym jeźdźcem. Wielu powiedziałoby, że Rhaenyra urodziła się, mając wszystko, o czym mogła zamarzyć… jednak nie urodziła się mężczyzną.

Lord Corlys Velaryon zwany „Wężem Morskim” (Steve Toussaint) jest najsłynniejszym żeglarzem i poszukiwaczem przygód w historii Westeros. Ród Velaryon, z którego pochodzi, ma równi długie korzenie jak ród Targaryenów. Lord Corlys zapewnił mu bardzo mocną pozycję – są jeszcze bogatsi niż Lannisterowie i posiadają największą flotę na świecie.

Księżniczka Rhaenys Targaryen (Eve Best) jest smoczym jeźdźcem oraz żoną Lorda Corlysa Velaryona. Mówi się o niej jako o „królowej, której nigdy nie było”. Została pominięta jako następczyni tronu podczas Wielkiej Rady, ponieważ królestwo faworyzowało jej kuzyna, Viserysa, tylko dlatego, że był mężczyzną.

Ser Criston Cole (Fabien Frankel) pochodzi z Dornijczyków, jest synem zarządcy Czarnej Przystani. Nie ma pretensji do ziem ani tytułów. Jedyne, co posiada, to honor i umiejętność posługiwania się mieczem.

Mysaria (Sonoya Mizuno) przybyła do Westeros z niczym, sprzedano ją więcej razy niż sama pamięta. To jej jednak nie przygniotło i… stała się najbardziej zaufanym – i najbardziej nieprawdopodobnym – sojusznikiem księcia Daemona Targaryena, następcy tronu.

Otto Hightower (Rhys Ifans) to namiestnik króla, który lojalnie i wiernie służy zarówno swojemu królowi, jak i jego królestwu. Uważa, że największym zagrożeniem dla królestwa jest brat króla, Daemon, i jego pozycja jako następcy tronu.

Plakat promujący premierę serialu „Ród smoka”:

[am]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film