Pierwszy zwiastun serialu „Reacher” na podstawie cyklu książek Lee Childa. Alan Ritchson wyjaśnia, jak dostał główną rolę w ekranizacji

3 grudnia 2021

Należąca do Amazona platforma Prime Video opublikowała w piątek oficjalny zwiastun serialu „Reacher” opartego na bestsellerowym cyklu powieści Lee Childa. Składający się z ośmiu odcinków pierwszy sezon ekranizacji będzie miał premierę w piątek 4 lutego 2022 roku.

Fabuła serialu „Reacher” oparta została na pierwszej powieści Lee Childa o Jacku Reacherze, zatytułowanej „Poziom śmierci”. Główny bohater po odejściu z wojska wiedzie żywot włóczęgi, podróżując samotnie po kraju, któremu służył. Gdy przybywa do sennego miasteczka Margrave w stanie Georgia, właśnie dochodzi tam do pierwszego od 20 lat morderstwa. A że Reacher jest jedynym obcym, automatycznie staje się głównym podejrzanym i trafia do aresztu.

Spędzenie kilkudziesięciu godzin wśród najbardziej niebezpiecznych kryminalistów to dopiero początek jego kłopotów. Starając się udowodnić swoją niewinność, Reacher odkrywa głęboko zakorzeniony spisek, sięgający aż Waszyngtonu. Aby uporać się ze sprawą, potrzeba będzie bystrego umysłu i twardych pięści. Jedno jest pewne: stojący za spiskiem ludzie wybrali niewłaściwego faceta na swój cel.

Mierzący 195 centymetrów wzrostu Jack Reacher pojawił się już wcześniej na ekranie. W dwóch filmach kinowych wcielał się w niego Tom Cruise, który jest o 25 centymetrów niższy. Wielu miłośników serii krytykowało taki wybór. Nawet Lee Child przyznał, że to nie był najlepszy pomysł. Tym razem bohatera gra ktoś podobnego wzrostu – mierzący 188 centymetrów aktor i model Alan Ritchson.

„To zabawne, ale na początku nie dostałem tej roli. Nie mam dokładnie 1,95 metra i 100 kilogramów wagi, a słyszałem, że byli bardzo konkretni, jeśli chodzi o wymagania fizyczne. Po współpracy z Tomem Cruisem, na którą wielu fanów było wkurzonych, ponieważ nie miał cech fizycznych Reachera, mimo że był świetny w tej roli, kolejną ekranizację chcieli zrobić właściwie. Pomyślałem: 'Cóż, chcą mnie przesłuchać, ale wiem, że znajdą kogoś takiego jak Dwayne Johnson, który jest wielkim kolesiem’. Przeszedłem przesłuchanie do tej roli i było dobrze, ale moje spojrzenie na tę rolę było trochę inne od tego, co mieli na myśli” – tłumaczy Ritchson w wywiadzie dla „Collidera”.

Alan Ritchson na planie serialu.

Reachera miał zagrać ktoś inny, ale nastąpiła zakulisowa zmiana. Ritchson dostał drugą szansę, gdy twórcy serialu wrócili do przeglądania materiałów z castingu. „Wybrali kilka taśm, które już widzieli, a ja byłem na jednej z nich, więc chcieli, żebym wrócił i spróbował jeszcze raz. I udało się. Im bliżej byłem realizacji tego projektu, tym bardziej zaznajamiałem się z książkami i wszystkim o Reacherze” – dodaje aktor.

Każdy kolejny sezon ma powstawać na bazie jednej powieści. Scenariusz pierwszego sezonu napisał Nick Santora, który jest także producentem wykonawczym i showrunnerem serialu. W obsadzie obok Ritchsona znaleźli się Malcolm Goodwin, Willa Fitzgerald, Chris Webster, Hugh Thompson, Maria Sten, Harvey Guillén, Kristin Kreuk, Currie Graham, Marc Bendavid, Willie C. Stolarz, Maxwell Jenkins i Bruce McGill. W gronie producentów wykonawczych są również Lee Child, Don Granger i Scott Sullivan oraz David Ellison, Dana Goldberg i Bill Bost.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun pierwszego sezonu „Reachera”:

Plakat promujący serial „Reacher”:

W związku z zapowiadaną ekranizacją Wydawnictwo Albatros wznowi powieść „Poziom śmierci” w filmowej okładce. Premiera książki zapowiedziana jest na 26 stycznia 2022 roku:

[am]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film