Joanna Dziwak ? czytanie fragmentów książki „Gry losowe” oraz spotkanie z autorką

20 września 2014

Dramatorium-Dziwak
W poniedziałek 22 września krakowski Teatr Barakah zaprasza na kolejne Dramatorium, w ramach którego aktorzy przeczytają fragmenty książki „Gry losowe” Joanny Dziwak. Podczas wieczoru zaplanowano również spotkanie z autorką książki.

„Debiutancka powieść (?) Joanny Dziwak karmi się aluzją, przekrzywieniem, parodią, remiksem. Snując się od Nowego Jorku do Las Vegas i od Starbunia do festiwalu w Kołobrzegu, szkicowane grubymi kreskami postacie żyją w świecie zmemowanym, zlinkowanym, zalajkowanym i zhejtowanym, świecie z prefabrykatów, wykorzystującym podsłuchane i podczytane tekstowe wzorce ? od Masłowskiej po Coelho. Nie jest to manifest pokoleniowy, nie jest to obnażanie duszy. To uncreative writing, celny rzut oka na czasy, kiedy do przymrużania oka podchodzi się z przymrużeniem oka” – tak jest napisane na stronie Wydawnictwa Ha!Art, we współpracy z którym Teatr Barakah po raz kolejny organizuje Dramatorium i spotkanie z pisarzem.

gry-losoweJoanna Dziwak to urodzona w 1986 roku w Puławach autorka książki ze smutnymi wierszami o dorastaniu „sturm&drang” oraz twórczyni facebookowej strony „Hipsterski maoizm”. Mieszka w Krakowie. W bezpośrednim kontakcie bardzo skromna, w tekstach bardzo cięta.

Nazwą Dramatorium można opatrzyć okładkę alternatywnego portfolio Teatru Barakah – zbioru zawierającego wszystko to, co dzieje się w teatrze, a nie jest spektaklem. W ramach projektu Dramatorium odbywają się reżyserowane, kreatywne czytania sztuk teatralnych, prozy i poezji. Teksty z różnych krajów, miast, różnych pisarzy, z różnych czasów i literackich stylów czytane są w każdy poniedziałek. Czasem przy stoliku, czasem z inscenizacją, czasem z muzyką na żywo, czasem czyta widz, czasem z gościem specjalnym, czasem bez wina, czasem z… Dramatorium jest tym, czym Teatr BARAKAH może i chce podzielić się z widzem jako przyjacielem.

Fragmenty książki Joanny Dziwak przeczytają: Aleksandra Konior, Małgorzata Zawadzka, Filip Bochenek, Szymon Grzybek, Mateusz Kwiecień. Spotkanie poprowadzi Anna Wyrwik. „Dramatorium” odbędzie się w poniedziałek 22 września 2014 o godzinie 20.00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28. Bilety w cenie 7 zł można rezerwować pod adresem mailowym: rezerwacje@teatrbarakah.com.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia