Festiwal Książki Opole po raz ósmy. Znamy termin tegorocznej edycji wydarzenia

13 lutego 2024

Fundacja Fabryka Inspiracji PL poinformowała o terminie kolejnej edycji największego wydarzenia literackiego na Opolszczyźnie. 8. Festiwal Książki Opole odbędzie się w dniach od 7 do 9 czerwca 2024 roku na Placu Wolności w centrum miasta Opola.

Wzorem lat ubiegłych w czerwcu w Opolu gościć będą pisarze, osoby związane z kulturą, muzyką i sztuką. Na plenerze wydawniczym, w którym w weźmie udział rekordowa liczba ponad stu wydawnictw, zaprezentowane zostaną nowości i premiery książkowe, a także liczne literackie trendy. Wydarzenie będzie miało miejsce na Placu Wolności i jak w latach poprzednich zielony park zamieni się w tętniące życiem Miasteczko Literackie. „W Opolu jest najlepszy festiwal książkowy na świecie, na który zapraszam co roku. Jestem tu już siódmy raz i mam zamiar tu być jeszcze myślę co najmniej 97 razy! Polecam!” – wspominał Remigiusz Mróz podczas edycji wydarzenia w 2023 roku.

Festiwal doczekał się już ósmej odsłony. „W tym roku ponownie pragniemy sprostać oczekiwaniom naszych gości i pokazać, że warto czytać, pisać i tworzyć. Łącznie we wszystkich edycjach udział wzięło kilkaset tysięcy osób, miało miejsce blisko 500 spotkań autorskich, a do Opola przyjechało ponad 400 wydawnictw” – informują organizatorzy.

Tegoroczny festiwal to niezmiennie także koncerty – w tym roku na wzór roku poprzedniego każdy dzień festiwalowy zakończy się koncertem w określonym klimacie muzycznym. Ponownie odbędzie się również cykl spotkań pt. „Zbrodnia na pokładzie” – miejscem spotkania będzie statek płynący Odrą, co dodatkowo podkreśli klimat wydarzenia. Z myślą o młodzieży przygotowano Panel Young Adult, podczas którego ze swoimi fanami spotkają się najpoczytniejsi autorzy gatunku. Nie zapomniano również o najmłodszych czytelnikach – w tym roku również czeka na nich moc atrakcji i wrażeń.

Organizatorzy zachęcają do odwiedzania mediów społecznościowych oraz strony internetowej festiwalu, gdzie będą się pojawiały informacje dotyczące tegorocznych spotkań, warsztatów i koncertów.

Festiwal Książki Opole odbywa się pod patronatem Booklips.pl.

[md]
fot. główna: kolaż MS Fotografika/mat. organizatora

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia