banner ad

Chris Carter spotka się z czytelnikami w Warszawie, Katowicach i Wrocławiu

15 listopada 2022

We wtorek 22 listopada przylatuje do Polski Chris Carter, popularny autor powieści kryminalnych z detektywem Robertem Hunterem. W ramach swojej wizyty pisarz odwiedzi Warszawę, Katowice i Wrocław, gdzie będzie promował swoją najnowszą książkę, „Genesis”.

Jeszcze w ten sam dzień, we wtorek 22 listopada, autor spotka się z czytelnikami w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się o godz. 18:30 w Księgarni Korekty (ul. Wyzwolenia 14). Następnego dnia, w środę 23 listopada, podobne spotkanie przewidziane jest o godz. 18:00 w Katowicach w Księgarni Miejscownik (ul. Warszawska 28). Potem pisarz uda się do Wrocławia, gdzie w czwartek 24 listopada o godz. 19:00 zaplanowano spotkanie w Klubie Proza (ul. Przejście Garncarskie 2). Wszystkie rozmowy będą tłumaczone na język polski.

Chris Carter przyjedzie do Polski prosto z Niemiec. To nie przypadek, że to właśnie te dwa kraje pisarz odwiedza w pierwszej kolejności w ramach jesiennej trasy promującej „Genesis”. Polscy i niemieccy czytelnicy stanowią bowiem najaktywniejszą grupę jego czytelników (nie licząc brytyjskich). „Kocham Polskę, jest fantastycznym krajem. Za każdym razem, kiedy jestem u was, jest to niesamowity czas. Polska też jest jedynym krajem, w którym na spotkaniu, przed publicznością, zdarzyło mi się wypić shota wódki” – mówił Carter podczas rozmowy online na Wirtualnych Targach Książki Empiku.

Chris Carter to pochodzący z Brazylii, a mieszkający w Wielkiej Brytanii pisarz, który z zawodu jest psychologiem kryminalnym. Podczas swej pracy przesłuchiwał licznych zbrodniarzy, w tym seryjnych morderców. Na początku lat 90. pracował też jako muzyk sesyjny. W końcu na stałe zajął się pisaniem. Zadebiutował thrillerem „Krucyfiks”, którym z miejsca zyskał pokaźną grupę fanów na całym świecie. Kolejne powieści tylko umocniły jego pozycję. W Polsce książki autora ukazują się nakładem Wydawnictwa Sonia Draga.

W najnowszej powieści autora zatytułowanej „Genesis” znany dobrze czytelnikom Robert Hunter zostaje wezwany na miejsce zbrodni tak makabrycznej, że zaskakuje nawet jego. Sprawa staje się jeszcze bardziej zatrważająca, gdy autopsja ujawnia w ciele ofiary skrawek papieru z fragmentem wiersza. Niebawem znalezione zostają jeszcze bardziej zmasakrowane zwłoki. Metody i podpis zabójcy się różnią, ale skala okrucieństwa każe detektywom przypuszczać, że sprawca jest ten sam. Obawy Huntera potwierdza kolejny fragment tego samego wiersza odnaleziony podczas oględzin zwłok drugiej ofiary. Odkrycie nie tylko wiąże ze sobą obydwie sprawy, ale też dowodzi ponad wszelką wątpliwość, że zaczął się morderczy szał seryjnego zabójcy. Metodyczny i zdyscyplinowany sprawca nie zostawia żadnych śladów, dba jednak o to, żeby detektywi wiedzieli, że strach, cierpienie i śmierć ofiar są lekcją, której udziela.

[md]
fot. mat. prasowe Sonia Draga


Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia