banner ad

Przegląd prasy ? tydzień 38 / 2011

22 września 2011

W tym tygodniu materiały w prasie krążyły wokół tematów i osób, o których ostatnio wspominaliśmy.

W „PRZEGLĄDZIE” znajdziemy dwustronicowy artykuł o Stanisławie Lemie. Tekst powstał z okazji 90 rocznicy urodzin autora „Cyberiady”. Wspomnienia o pisarzu przeplatane są relacją ze zorganizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów kameralnych obchodów tej uroczystości – spaceru krakowian po mieście śladami Lema. Oprócz tego w numerze znajdziemy również tekst o teatralnej adaptacji powieści Henryka Worcella „Zaklęte rewiry”.

We „WPROST” Sebastian Łupak przybliża nam jak wygląda proces produkcji książek u Jamesa Pattersona. Warto zapoznać się z artykułem „Produkt: Patterson”, choćby po to, żeby przekonać się jak funkcjonuje największa fabryka literacka na świecie.

Tygodnik „FORUM” na swoich łamach zamieścił przedruk wywiadu Mario Vargassa Llosy z niemieckiego Der Spiegel. Z racji premiery „Marzenia Celta” rozmowa (oprócz tematów społeczno-politycznych) dotyczyła najnowszej książki oraz osoby Rogera Casementa. Jest również artykuł o islamskim punku, którego spora część dotyczy powieści „The Taqwacores”, będącej motorem sprawczym całego ruchu.

W najnowszym „NEWSWEEKU” możemy przeczytać o głośnym transferze na rynku książki ostatnich tygodni czyli przejęciu przez grupę Empik wydawnictwa W.A.B..

Natomiast w „DUŻYM FORMACIE” Katarzyna Surmiak-Domańska rozmawia z Michaelem Cunninghamem, autorem wydanej właśnie przez Rebis powieści „Nim zapadnie noc”.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: prasa