Ice T oraz Coco piszą powieści kryminalne

21 września 2011


Klasyk gangsta-rapu Ice-T oraz jego żona Coco kilka dni temu opublikowopublikowali swoje debiutanckie powieści.

Para, popularna dzięki wyświetlanemu również u nas reality show „Ice kocha Coco”, postanowiła zdyskontować sukces w dość nietypowy jak na amerykańskich celebrytów sposób. Mianowicie, pisząc powieści kryminalne. Przy obu tytułach pojawiają się współautorzy, toteż trudno ocenić ile do swych książek naprawdę wniosła popularna dwójka, ale zapoznać się z okładkami oraz opisami na pewno nie zaszkodzi.

„Kings of Vice” autorstwa Ice-T oraz Mala Radcliffa to dziejąca się w Nowym Jorku opowieść o zdradzie i odkupieniu. Dwadzieścia lat temu Marcus „Crush” Casey był liderem Vicetown Kings, najpotężniejszego syndykatu zbrodni w Nowym Jorku, ale trafił do więzienia, gdyż został zdradzony przez swojego dawnego przyjaciela i „prawą rękę” w jednym. Teraz Marcus powraca na ulicę. Chce odnaleźć byłego przyjaciela i zabić jego syna, zdobyć jedyną kobietę, której nie mógł mieć oraz trzymać się jak najdalej od policji. Czas spędzony w więzieniu wyrobił w nim również sumienie dlatego chce oczyścić swoją dzielnicę z przestępczości. Cruch pragnie z powrotem przejąć Vincentown Kings i przemienić w organizację chroniącą miasto oraz jego obywateli. Zrobi wszystko, żeby to osiągnąć… albo umrze próbując. Książka promowana jest jako nowa odpowiedź na literaturę ulicy w stylu K’wana czy Elmore’a Leonarda.

„Angel” autorstwa Nicole „Coco” Marrow i Laury Hayden opowiada o kobiecie, która budzi się na pokładzie samolotu i odkrywa, że sprawy przybrały zły obrót. Samolot za chwilę rozbije się w rzece Hudson, a ona nawet nie pamięta własnego nazwiska. Kobiecie udaje się cudem uratować z wypadku i dowiedzieć u przewoźnika, że nazywa się Angela Sands, ale informacja ta nic jej nie mówi. Reporter Dante Kearns jest zafascynowany kobietą, którą media w szybkim czasie okrzyknęły jako „Anioła z Hudson”. Okazuje się, że Angela słyszy w głowie myśli ludzi będących w pobliżu, a kiedy któryś mężczyzna podejdzie naprawdę blisko Angela wydaje mu się kobietą jego marzeń i snów. Kim jest Angela? I dlaczego wierzy, że – zanim obudziła się na pokładzie samolotu – została wcześniej zamordowana? Angela i Dante będą próbowali poszukać odpowiedzi.

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy