W.A.B. polskim wydawcą autobiografii Matthew Perry’ego

22 lutego 2022

Po dwudziestu ośmiu latach od premiery „Przyjaciół” Matthew Perry postanowił wreszcie opisać swoją historię. Polskim wydawcą „Friends, Lovers, and the Big Terrible Thing” będzie Wydawnictwo W.A.B., część Grupy Wydawniczej Foksal.

Życie Matthew Perry’ego zmieniło się po przyjęciu roli w „Przyjaciołach”. Z dnia na dzień z aktora grającego niewielkie role komediowe stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd Ameryki. Sława przyniosła mu nie tylko duże pieniądze, ale też poddała go ogromnej presji, z którą nie umiał sobie poradzić.

O problemach i nałogach Matthew Perry’ego od wielu lat krążyły plotki, on sam nie ukrywał, że w pewnym momencie przestał kontrolować swoje życie do tego stopnia, że nie pamięta pracy nad trzema sezonami serialu. Postać Chandlera Binga, obdarzonego charakterystycznym poczuciem humoru, jednego z najbardziej kochanych bohaterów „Przyjaciół”, stworzył człowiek, który wielokrotnie stał na krawędzi.

We „Friends, Lovers, and the Big Terrible Thing” Perry opowiada o swojej utraconej miłości i o przyjaciołach, którzy nie odwrócili się od niego nawet w najmroczniejszych dniach.

„Tyle o mnie napisano w przeszłości. Pomyślałem, że nadszedł czas, by ludzie usłyszeli moje własne słowa. Wzloty były wysokie, a upadki bolesne. Ale przeżyłem, by opowiedzieć tę historię, choć czasem wydawało się, że to się nie uda. Wszystko tu jest” – napisał Perry, ogłaszając wydanie książki.

„Autobiografia Perry’ego to przede wszystkim opowieść człowieka, który od lat zmaga się ze swoimi demonami. To także historia niezwykle zdolnego i przenikliwego twórcy, obdarzonego niebywałym talentem komicznym. Jest wreszcie spojrzeniem za kulisy najsłynniejszej bodaj produkcji telewizyjnej, oglądanej przez kolejne pokolenia. Bardzo się cieszę, że to właśnie W.A.B. wyda tę książkę po polsku. Polecam ją nie tylko tym, którzy kochają 'Friendsów'” – komentuje Anna Dziewit-Meller, dyrektorka wydawnicza i redaktorka naczelna Grupy Wydawniczej Foksal.

Amerykańska premiera książki planowana jest na listopad. Wydawnictwo W.A.B. informuje, że datę polskiego wydania ogłosi najszybciej jak to będzie możliwe.

[am]
źródło: GW Foksal

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi