banner ad

Premiera „Podejdź bliżej” Line Hoven

26 czerwca 2012


Wydawnictwo Centrala zapowiedziało na 30 czerwca premierę powieści graficznej „Podejdź bliżej” autorstwa niemieckiej artystki Line Hoven.

„Podejdź bliżej” jest poruszającą kroniką rodzinną, w której łączą się ze sobą historia i wydarzenia z prywatnego życia. Autorka subtelnie splata fragmenty wspomnień 3 pokoleń swojej rodziny w retrospekcję własnych korzeni. Komiks opowiada jak doszło do tego, że autorka urodziła się jako córka Amerykanki i Niemca.

Line Hoven jest absolwentką rysunku w Wyższej Szkole Nauk Stosowanych w Hamburgu, studiowała pod okiem Anke Feuchtenberger. Wszystkie swoje prace wykonuje metodą scratchboardingu, polegającą na żłobieniu ostrymi nożami lub narzędziami do rycia w cienkiej warstwie białej gliny, która jest pokryta czarnym tuszem.

Komiks Line Hoven ukaże się w limitowanym nakładzie 300 egzemplarzy. Do 29 czerwca można zamawiać go na stronie wydawnictwa w promocyjnej cenie. Premiera albumu będzie miała miejsce 30 czerwca 2012 w trakcie Bałtyckiego Festiwalu Komiksu w Gdańsku.

Więcej o komiksie + przykładowe plansze.
Zobacz fragment komiksu na ISSUU.

Tematy: , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi