Premiera „Podejdź bliżej” Line Hoven

26 czerwca 2012


Wydawnictwo Centrala zapowiedziało na 30 czerwca premierę powieści graficznej „Podejdź bliżej” autorstwa niemieckiej artystki Line Hoven.

„Podejdź bliżej” jest poruszającą kroniką rodzinną, w której łączą się ze sobą historia i wydarzenia z prywatnego życia. Autorka subtelnie splata fragmenty wspomnień 3 pokoleń swojej rodziny w retrospekcję własnych korzeni. Komiks opowiada jak doszło do tego, że autorka urodziła się jako córka Amerykanki i Niemca.

Line Hoven jest absolwentką rysunku w Wyższej Szkole Nauk Stosowanych w Hamburgu, studiowała pod okiem Anke Feuchtenberger. Wszystkie swoje prace wykonuje metodą scratchboardingu, polegającą na żłobieniu ostrymi nożami lub narzędziami do rycia w cienkiej warstwie białej gliny, która jest pokryta czarnym tuszem.

Komiks Line Hoven ukaże się w limitowanym nakładzie 300 egzemplarzy. Do 29 czerwca można zamawiać go na stronie wydawnictwa w promocyjnej cenie. Premiera albumu będzie miała miejsce 30 czerwca 2012 w trakcie Bałtyckiego Festiwalu Komiksu w Gdańsku.

Więcej o komiksie + przykładowe plansze.
Zobacz fragment komiksu na ISSUU.

Tematy: , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi