banner ad

Salman Rushdie świętował 65. urodziny przy pokazach tańca burleski

26 czerwca 2012


Salman Rushdie, pisarz, który przetrwał cztery małżeństwa i jedną fatwę, wyprawił wystawne przyjęcie urodzinowe, podczas którego swój pokaz zaprezentowała nowojorska tancerka burleskowa Hazel Honeysuckle.

Podczas gdy większość mężczyzn osiągających wiek określany do niedawna jako emerytalny wyprawia co najwyżej skromną uroczystość za drzwiami domowego zacisza, autor ?Szatańskich wersetów? zdecydował się uczcić okrągłą rocznicę w metryce dużym przyjęciem zorganizowanym w nowojorskiej restauracji „Four Seasons”.

Wśród zaproszonych gości znalazły się m.in. gwiazdy Hollywood Jason Sudeikis i Olivia Wilde, projektantka mody Diane von Furstenberg oraz? była narzeczona pisarza, Michelle Barish. Każdy z gości otrzymał wykonaną ze skóry książkopodobną oprawę zawierającą zwój z utworem Rushdiego. Część artystyczną uświetniły występ Laurie Andersen oraz pokaz tańca burleski wykonany przez Hazel Honeysuckle.

Jak donoszą dobrze poinformowani, była to ponoć „niesamowita, szalona i elegancka impreza”. I chociaż do mediów nie przedostały się żadne zdjęcia z uroczystości, sama Hazel Honeysuckle zamieściła na swojej stronie małą pamiątkę ze spotkania z pisarzem. Prezentujemy ją dla was poniżej:

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy