Niezwykła opowieść o narodzinach legendy Piotrusia Pana na płytach już już na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD!

11 marca 2016

piotrus-wyprawa-do-nibylandii-premiera1
„Piotruś. Wyprawa do Nibylandii” to pełna magii i porywających efektów specjalnych historia Piotrusia Pana. Film wykracza poza klasyczną powieść autorstwa J. M. Barriego, dzięki czemu widzowie mogą poznać historię pierwszych lat życia niezwykłego chłopca i przekonać się, jak trafił do magicznej krainy. „Piotruś. Wyprawa do Nibylandii” już 11 marca debiutuje na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD. Booklips.pl jest patronem medialnym płytowego wydania.

Trzydziestometrowy piracki galeon z XVIII wieku mknie po nocnym niebie nad Londynem, ścigany przez myśliwce RAF-u z czasów II wojny światowej… Zuchwały zawadiaka, zniewolony przez nikczemnego korsarza owładniętego żądzą osiągnięcia nieśmiertelności, drąży ziemię w poszukiwaniu wróżkowego pyłu i marzy o ucieczce… Żywiołowi wojownicy strzegą tajemnicy magicznej krainy… A w centrum tego wszystkiego zawsze skory do psot chłopiec-sierota stopniowo odkrywa swoje prawdziwe przeznaczenie. Wkrótce zostanie chłopcem, który umie latać…

Piotruś (Levi Miller) to 12-letni buntownik, który całe życie spędził w ponurym londyńskim sierocińcu. Pewnej nocy zostaje porwany do Nibylandii, gdzie przeżywa niesamowite przygody i ma szansę odkryć sekret swojej matki. Aby ocalić Nibylandię, wraz z wojowniczką Tygrysią Lilią (Rooney Mara) i nowym przyjacielem Jamesem Hakiem (Garrett Hedlund) musi rozprawić się raz na zawsze z bezwzględnym piratem Czarnobrodym (Hugh Jackman), dzięki czemu pozna swoje prawdziwe przeznaczenie i już na zawsze zapamiętamy go jako Piotrusia Pana.

piotrus-wyprawa-do-nibylandii-premiera2

Porywająca pełnometrażowa produkcja wyreżyserowana przez Joego Wrighta („Pokuta”, „Duma i uprzedzenie”) na podstawie scenariusza Jasona Fuchsa zachwyci widzów wizualnym rozmachem, wartką akcją i gwiazdorską obsadą. W rolach głównych wystąpili: nominowany do Oscara Hugh Jackman („Les Miserables Nędznicy”, „X-men”) jako Czarnobrody, Garrett Hedlund („Tron: Dziedzictwo”, „Eragon”) jako James Hak, nominowana do Oscara Rooney Mara („Dziewczyna z tatuażem”) jako Tygrysia Lilia, debiutujący Levi Miller jako Piotruś oraz Amanda Seyfried („Les Miserables Nędznicy”, „Mamma mia!”) jako Mary. W polskiej wersji językowej bohaterom głosów użyczyli: Maciej Kowalik (James Hak), Olaf Marchwicki (Piotruś), Krzysztof Banaszyk (Czarnobrody), Anna Cieślak (Tygrysia Lilia) i Paulina Kinaszewska (Mary).

„Piotruś. Wyprawa do Nibylandii” to opowieść o narodzinach legendy Piotrusia Pana, która całkowicie odchodzi od słynnego pierwowzoru. Jak wyjaśnia reżyser Joe Wright, „ten film to fikcja filmowa oparta na fikcji literackiej”. Inspiracją dla całej historii była klasyczna opowieść autorstwa J. M. Barriego i Wright przyznaje, że starał się podkreślić aurę niesamowitości roztoczoną przez pisarza. „To bardzo specyficzna książka. Nie lekceważy dziecięcej inteligencji. Nie ma w niej bohaterów z gruntu złych lub dobrych. Wszyscy mają jakieś wady, nawet Piotruś. Urzekła mnie złożoność każdej z tych postaci”.

„Pasja Joego i umiejętność wykorzystania przez niego otrzymanego materiału były dokładnie tym, czego ten projekt potrzebował” – podkreśla producentka Sarah Schechter. „Miał jasną wizję oryginalnej scenerii, a także dynamicznej i porywającej przygody dla tej uwielbianej na całym świecie postaci. Wymyślił je nie tylko ze względu na własnego syna, ale też ze względu na synów i córki innych ludzi oraz dziecko, które mieszka w każdym z nas. Właśnie to sprawia, że 'Piotruś Pan’ to taka ponadczasowa opowieść”.

piotrus-wyprawa-do-nibylandii-premiera3

Autor oryginalnego scenariusza, Jason Fuchs, był zafascynowany postacią Piotrusia Pana od dziecka. „Kiedy miałem dziewięć lat, zwiedzałem z ojcem park rozrywki Piotrusia Pana. Utknęliśmy w pirackim statku lecącym nad Londynem w miniaturze” – wspomina. „To było najlepsze 25 minut mojego życia. Tkwiliśmy zawieszeni pod kopułą połyskujących sztucznych gwiazd, a Piotruś i Wendy byli na wyciągnięcie ręki”.

Tamte chwile zrodziły w głowie młodzieńca wiele pytań, na które szukał odpowiedzi przez lata. „Wtedy zadręczałem ojca pytaniami w stylu: 'Jak Piotruś znalazł się w Nibylandii?’, 'Dlaczego umiał latać?’, 'Jak doszło do jego spotkania z Hakiem i dlaczego tak się nienawidzili?’. Przeczytałem książkę w poszukiwaniu odpowiedzi, ale jedyne, co w niej znalazłem, to aluzje. Zawsze uważałem, że wspaniale byłoby nakręcić film, który opowiadałby całą historię, odpowiadając przynajmniej na część pytań, jakie wtedy sobie zadawałem”.

Przed rozpoczęciem prac na planie aktorzy przeszli szkolenie z technik walki, aby móc wziąć udział w rozmaitych scenach kaskaderskich przewidzianych w scenariuszu. Reżyser Joe Wright postanowił zbudować większość świata przedstawionego w filmie na rzeczywistych planach zdjęciowych. W ten sposób chciał wzbudzić w aktorach poczucie realizmu, a także nawiązać do ich dziecięcych wyobrażeń o Nibylandii i dać im miejsce, w którym będą mogli się bawić. I rzeczywiście była to prawdziwa gratka dla członków obsady i ekipy filmowej, przyzwyczajonych do pracy na tle ogromnych zielonych ekranów.

piotrus-wyprawa-do-nibylandii-premiera4

Zadanie, z którym zmierzył się zespół Wrighta, polegało na zabraniu widzów w niezwykłą podróż, zarówno za pośrednictwem wybranych przez reżysera rozwiązań wizualnych, jak i historii samej w sobie, przy zastosowaniu palety kolorów, która celowo zmienia się w zależności od danej scenerii. Akcja rozpoczyna się w mrocznym Londynie z lat 20. i 40. XX wieku. Następnie przenosi się do Nibylandii, która początkowo jest tak szara i monotonna jak katorżnicza praca przymusowo wykonywana przez dzieci. Później przechodzi w tętniącą życiem feerię barw – wyobraźnia działa tu na najwyższych obrotach. To niezwykła i fantastyczna kraina, wolna od wszelkich utrapień, mimo doniosłości misji Piotrusia, którego zadaniem jest ocalić wróżki przed Czarnobrodym.

„Piotruś. Wyprawa do Nibylandii”, fascynująca opowieść o dzieciństwie Piotrusia Pana zadebiutuje na Blu-ray, Blu-ray 3D i DVD w ofercie Galapagos już 11 marca! Na płytach znajdą się również atrakcyjne materiały dodatkowe.

Wydanie Blu-Ray 3D i Blu-Ray:

  • „Wieczne dziecko. Legenda Piotrusia” – bliskie spojrzenie na bajkowy świat Piotrusia Pana J.M. Barriego,
  • „Chłopiec, który został Piotrusiem Panem” – jak twórcy filmu znaleźli idealnego Piotrusia,
  • „Łajdak z Nibylandii” – zobacz zakulisową opowieść o budzącym strach Czarnobrodym i dowiedz się, jak Hugh Jackman powołał go do życia,
  • „Cudowne krainy” – wciągająca podróż przez Nibylandię,
  • Komentarz reżysera.

Wydanie DVD:

  • „Chłopiec, który został Piotrusiem Panem” – jak twórcy filmu znaleźli idealnego Piotrusia.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film, premiery i zapowiedzi