Komiksowy „Noe” Aronofsky?ego i „Odd Thomas” Koontza w październiku od wydawnictwa SQN

18 września 2013

noe_odd_thomas
Wydawnictwo SQN rozbudowuje swoje komiksowe zaplecze. Obok popularnej serii o bohaterach ze świata „Assassin?s Creed” staną w tym roku jeszcze dwie powieści graficzne. Pierwsza, nosząca tytuł „Noe. Za niegodziwość ludzi” to dzieło wybitnego scenarzysty i reżysera Darrena Aronofsky?ego. Druga to „Odd Thomas. Diabelski pakt” autorstwa Deana Koontza, jednego z najpopularniejszych współczesnych pisarzy.

Noe - okładka

Darren Aronofsky, Ari Handel, Niko Henrichon „Noe tom 1: Za niegodziwość ludzi”

Prezentowany już przez nas przed dwoma laty „Noe” to opowieść luźno bazująca na biblijnej historii o Arce Noego i potopie. W świecie bez nadziei, świecie bez deszczu i upraw, rządzonym przez okrutnych władców i ich barbarzyńskie hordy przyszło żyć Noemu ? żołnierzowi, lecz również magowi i uzdrowicielowi, którego jedynym pragnieniem jest spokój własnej rodziny. Każdej nocy Noego niepokoją senne wizje niekończącej się powodzi. Powoli dociera do niego znaczenie wiadomości zesłanej mu przez Stwórcę, który zdecydował się straszliwie ukarać ludzkość. Dał jednak Noemu ostatnią szansę na ocalenie życia na Ziemi.

Darren Aronofsky, wybitny scenarzysta i reżyser kultowych filmów ? „Pi”, „Requiem dla snu”, „Źródło”, „Zapaśnik”, „Czarny łabędź” ? tym razem sięgnął po nową formę wyrazu. Powieść graficzna „Noe” to wzruszająca historia człowieka, który na przekór losowi dąży do spełnienia najważniejszego celu w swoim życiu ? ochrony najbliższych. Na motywach komiksu powstaje film.

„Za niegodziwość ludzi” to komiks otwierający serię czterech zeszytów. Tom drugi zostanie wydany na wiosnę 2014, a kolejny przy okazji premiery filmu „Noe: Wybrany przez Boga” (premiera zaplanowana na pierwszą połowę 2014 roku). (więcej o komiksie + przykładowe plansze)

Koontz Odd Thomas - okładka

Dean Koontz, Queenie Chan „Odd Thomas tom 1: Diabelski pakt”

„Odd Thomas. Diabelski pakt” to trzymająca w napięciu powieść graficzna o nastoletnim bohaterze z umiejętnościami nie z tego świata, którego fani Deana Koontza poznali już z serii książek publikowanych w Polsce przez wydawnictwo Albatros. W komiksie pisarz przenosi nas w czasie, pozwalając poznać Odda takiego, jaki był bezpośrednio przed wydarzeniami zaprezentowanymi na kartach powieści.

Na słonecznych ulicach Pico Mundo robi się coraz bardziej niespokojnie. Kiedy na drodze Odda staje zasmucony duch małego chłopca, bohater poprzysięga wyplenić zło, które zakorzeniło się w miasteczku. Czy jednak wyjątkowe umiejętności oraz wsparcie lokalnej policji i Stormy, jego wystrzałowej dziewczyny, okażą się wystarczające? Czy Odd może zmierzyć się z tajemniczym prześladowcą, który zdaje się zawsze wyprzedzać pościg o krok? i zamierza nadal zabijać? (więcej o komiksie + przykładowe plansze)

Oba komiksy trafią do sprzedaży 2 października, a ich premiera odbędzie się podczas 24. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Tematy: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi