Zwiastun oraz plansze z komiksu Darrena Aronofsky’ego „Noé”

27 października 2011


W sieci pojawił się zwiastun oraz promocyjne plansze z komiksu Darrena Aronofsky’ego „Noé”. Pierwszy tom trafił już do sprzedaży.

„Noé” to opowieść luźno bazująca na biblijnej historii o Arce Noego i potopie. To był świat bez przyszłości. Świat bez deszczu i upraw. Zdominowany przez groźnych watażków oraz ich barbarzyńskie hordy. W tym okrutnym świecie Noe był jedynym dobrym człowiekiem. Ten zaprawiony wojownik, mag i uzdrowiciel pragnął tylko spokoju dla siebie i swojej rodziny. Jednak każdej nocy dręczyły go wizje ogromnej, niekończącej się powodzi, symbolizującej zniszczenie wszelkiego życia. Stopniowo zaczął rozumieć wiadomość przesyłaną mu przez Najwyższego. Stworzyciel postanowił ukarać i zabić ludzi, co do ostatniego. Noe ma być ostatnią szansą na zachowanie życia na Ziemi…

Pierwszy tom komiksu ukazał się w Europie 7 października nakładem belgijskiego wydawnictwa Le Lombard. Nad scenariuszem razem z Aronofskym pracował jego przyjaciel, Ari Handel (pomagał reżyserowi również przy „Źródle”). Rysunkami zajął się Niko Henrichon, kanadyjski twórca pracujący m.in. przy New X-Men, Sandman czy Spider-Man.

Darren Aronofsky

Ari Handel

Niko Henrichon

„Odkąd byłem dzieckiem, historia Noego i jego rodziny bardzo mnie inspirowała.” – przyznaje reżyser „Requiem dla snu” i „Czarnego łabędzia” – „Niezliczone pokolenia były poruszone tą epicką opowieścią o wierze.”

Na podstawie komiksu Aronofsky chce w przyszłym roku zrealizować wielkie filmowe widowisko. Planowany budżet wynosi 130 milionów dolarów.

Poniżej możecie obejrzeć przykładowe plansze oraz dwa zwiastuny komiksu:


Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy