E-booki J.K. Rowling o przygodach Harry?ego Pottera dostępne nareszcie po polsku

22 sierpnia 2013

ebooki Harry'ego Pottera
Polscy fani Harry’ego Pottera mają kolejny powód do radości. Długo wyczekiwane e-booki o przygodach czarodzieja z charakterystyczną blizną na czole są już dostępne w języku polskim na stronie Pottermore. Partnerem akcji w Polsce jest platforma woblink.com.

Chociaż z ofertą e-booków można zapoznać się na woblink.com, chcąc dokonać płatności, zostaniemy przekierowani do Pottermore Shop ? jedynego miejsca, w którym można zakupić e-booki o przygodach Harry?ego Pottera. Schemat ten obowiązuje na całym świecie.

„Jesteśmy dumni i zaszczyceni, że możemy udostępnić czytelnikom e-booki o Harrym Potterze w języku polskim. Pottermore Shop jest unikalnym projektem, rewolucjonizującym relację między autorem i odbiorcą, a udostępnienie nowych wersji językowych jest kolejnym etapem realizacji naszego planu rozpowszechniania książek o Harrym Potterze na szeroką skalę” ? podkreśla Julian Thomas, Dyrektor ds. technologii w Pottermore.

„Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w takim wydarzeniu. Ściśle współpracowaliśmy z Pottermore, by jako jedni z pierwszych zaprezentować przygody Harry?ego Pottera w wersji elektronicznej po polsku. To dla nas niezwykłe wyróżnienie, ponieważ wiemy, że Harry Potter na czytniku to coś, o czym marzy ogromna grupa czytelników w Polsce.Jak zawsze, dołożymy wszelkich starań, by ułatwić i uprzyjemnić zakupy naszym klientom” ? mówi Ewa Pałka, PR Manager platformy Woblink.

E-booki z przygodami Harry?ego Pottera są kompatybilne ze wszystkimi wiodącymi urządzeniami do czytania książek elektronicznych, tj. czytnikami (w tym czytnikiem Kindle), tabletami oraz smartfonami i mogą zostać pobrane do 8 razy przez każdą osobę. Mogą być również udostępnione innej osobie w postaci prezentu ? serwis Pottermore posiada opcję przekazania go w ustalonym terminie. Odstraszającym elementem może być dla niektórych jedynie cena, która aktualnie wynosi od 7,99 do 9,99 euro za jeden tom lub 57,54 euro za kompletną serię.

Od uruchomienia Pottermore w kwietniu kwietniu 2012 roku e-booki z przygodami Harry’ego Pottera w języku angielskim cieszą się ogromną popularnością. W ciągu pierwszych trzech dni od premiery w Wielkiej Brytanii wartość sprzedanych egzemplarzy przekroczyła milion funtów. Do tej pory sklep na stronie oferował elektroniczne wersje w siedmiu językach. W odpowiedzi na napływające z całego świata prośby, udostępniono książki w czterech kolejnych, w tym w języku polskim. Aktualnie zespół Woblinka pracuje nad tym, by polskojęzyczne książki zakupione przez Pottermore Shop w przyszłości były dostępne również z poziomu półki czytelnika na Woblinku.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi