Harry Potter hitem ebooków

7 kwietnia 2012


Popularność książek z cyklu o Harrym Potterze trwa, tym razem w postaci ebooków. W ciągu pierwszych trzech dni w Wielkiej Brytanii wartość sprzedanych egzemplarzy przekroczyła milion funtów.

Charlie Redmayne, dyrektor Pottermore, powiedział Radiu Litopia, że wyniki sprzedaży okazały się nadspodziewanie dobre. „Spojrzałem na wyniki sprzedaży fizycznych książek i starałem się przewidzieć, jaką proporcjonalną ilość osiągną wydania cyfrowe, (?) ale przewyższyły wszystko, czego się spodziewaliśmy.”

Obecnie na rynku brytyjskim sprzedaje się o wiele więcej egzemplarzy cyfrowych cyklu niż wydań papierowych. Jak jednak przewidują specjaliści, klientami ebooków są w przeważającej większości miłośnicy Harry’ego Pottera, którzy posiadają już w domowych biblioteczkach tradycyjne wersje książek, przynajmniej niektóre części. Zaopatrzeni w czytniki chcą powrócić do ulubionej lektury sprzed lat.

Neill Denny z magazynu The Bookseller uważa, że zaledwie około jedna piąta kupujących to osoby, u których fascynacja Harrym Potterem dopiero się zaczyna.

Jedyną rzeczą, która jeszcze nie spełniła oczekiwań, to uruchomienie interaktywnej wersji strony Pottermore, która według zapewnień miała wystartować na początku kwietnia.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy