Wizyta Grahama Mastertona w Polsce

27 października 2011


W listopadzie na zaproszenie wydawnictwa Albatros do Polski przyjedzie Graham Masterton. Wizyta związana jest z premierą nowej książki brytyjskiego twórcy horrorów.

Masterton odwiedzi Warszawę i Kraków, aby spotkać się z fanami i wziąć udział w sesji podpisywania książek. 3 listopada będzie można go spotkać w księgarni Traffic Club S.A. w Warszawie (ul. Bracka 25, Sala Klubowa na 3 piętrze, godzina 18:30) natomiast 4 i 5 listopada autor pojawi się na 15. Targach Książki w Krakowie (odpowiednio o 16:00 i następnego dnia o 12:00). Mastertonowi towarzyszyć będą współautorzy jego nowej książki ? Piotr Pocztarek i Robert Cichowlas. Cała trójka będzie odpowiadać na pytania odnośnie niecodziennej kooperacji, a także podpisywać wspólnie egzemplarze.

„Masterton. Opowiadania. Twarzą w twarz z pisarzem” to niecodzienna pozycja w dorobku pisarza. Znajdziemy w niej m.in.: 7 niepublikowanych wcześniej opowiadań, alternatywne zakończenie znanej powieści „Manitou” oraz kilka wierszy. Zasadniczą część książki stanowi wyczerpujące kompendium wiedzy o pisarzu: szczegółowa analiza dorobku i warsztatu literackiego, znane i mniej znane fakty z jego życia i trwającej 40 lat kariery, przepisy kulinarne, wywiad-rzeka, którego udzielił specjalnie dla polskich czytelników, wypowiedzi członków rodziny oraz pełna bibliografia.

Pomysłodawcami a zarazem współautorami książki, obok samego Mastertona, są Robert Cichowlas i Piotr Pocztarek, jego oddani fani, redaktorzy oficjalnej polskiej strony www.grahammasterton.blox.pl, którzy postanowili w ten sposób zwieńczyć swoją fascynację jednym z najbardziej znanych współczesnych twórców literatury pulpowej. (więcej o książce)

„Czytając tę książkę dowiedziałem się o sobie wielu nowych rzeczy” – powiedział sam Masterton.

Wydawnictwo Albatros przygotowało atrakcyjne nagrody dla uczestników spotkania. Najbardziej aktywny fan, który podczas autorskiego spotkania będzie zadawał najciekawsze pytania, otrzyma zestaw kilkunastu książek z bibliografii Grahama Mastertona.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia