Został przyłapany na wynoszeniu artykułów z marketu. Okazało się, że dwie prokuratury poszukują go za kradzież książek w sieciowych księgarniach

31 stycznia 2024

Pracownik marketu w Złotowie ujął miejscowego 34-latka, który miał wynieść napój energetyczny oraz artykuły przemysłowe. Policjanci wezwani na miejsce ustalili, że zatrzymany mężczyzna poszukiwany był przez dwie prokuratury za kradzież książek w sieciowych księgarniach na terenie Polski.

Mieszkaniec gminy Złotów miał nie tylko kilka dni wcześniej opuścić ten sam market bez płacenia za zebrany towar, ale też popełniać liczne inne kradzieże sklepowe.

34-latka sprawdzono w policyjnych systemach informatycznych. Jak się okazało, był m.in. poszukiwany przez dwie prokuratury w związku z kradzieżami książek w sieciowych księgarniach na terenie Polski. Został więc zatrzymany i doprowadzony do złotowskiej jednostki.

„Dalsze czynności wykonane na terenie gminy Złotów, w miejscu jego zamieszkania, doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia ponad 100 książek, które pochodziły z sieciowej księgarni” – przekazał asp. Damian Pachuc, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi mężczyźnie kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Na zdjęciach: skradzione książki, które znaleziono w mieszkaniu 34-latka.

[md]
fot. Komenda Powiatowa Policji w Złotowie

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy