banner ad

„Znikająca” książka ma zachęcić do czytania nowych autorów

27 czerwca 2012


Argentyńskie niezależne wydawnictwo Eterna Cadencia opublikowało książkę, którą należy przeczytać w przeciągu dwóch miesięcy, po czym druk znajdujący się na stronach zniknie.

Publikacja, będąca antologią opowiadań młodych latynoamerykańskich autorów, promowana jest jako „książka, która nie może czekać”. Ma to zachęcać ludzi do przeczytania jej zaraz po zakupieniu, dając w ten sposób szansę nowym pisarzom na publikację kolejnych tytułów.

„Książki to bardzo cierpliwe przedmioty” ? mówi narrator w materiale wideo promującym publikację. „Kupujemy je, a potem one czekają, aż je przeczytamy. Dni, miesiące, a nawet lata, co jest dobre dla książek, ale nie dla nowych autorów. Jeśli ludzie nie czytają ich debiutanckich książek, wtedy oni nie napiszą kolejnej”.

Druk w przygotowanej przez Eterna Cadencia antologii wykonany jest przy pomocy specjalnego tuszu, który znika w ciągu dwóch miesięcy po wejściu w kontakt z otoczeniem. Zdaniem wydawnictwa takie rozwiązanie pomoże wzmocnić więź pomiędzy nowymi autorami a ich czytelnikami.

W przyszłości wydawnictwo planuje w ten sposób opublikować również inne tytuły, które „nie zasługują, żeby czekać na półce”.

Poniżej możecie zobaczyć wideo promujące antologię wydaną nakładem Eterna Cadencia:

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy