banner ad

Wnuczka Roalda Dahla wyda książkę dla dzieci

15 października 2018


Sophie Dahl, była modelka i prezenterka telewizyjna, postanowiła pójść w ślady dziadka, Roalda Dahla, pisząc książkę dla dzieci. „Madame Badobedah” opowiada o niesamowitej przyjaźni dwóch bohaterek, które spotykają się w hotelu nad morzem. Światowa premiera zapowiedziana jest na październik 2019 roku.

Kiedy ma się w rodzinie kogoś takiego jak Roald Dahl, wydaje się nieuniknione, że pewnego dnia zacznie się tworzyć magiczne historie dla dzieci. Tym bardziej jeśli autor uwiecznił cię kiedyś w jednej ze swoich książek (bohaterka „BFG” nosi imię Sophie po wnuczce pisarza).

Zapowiadana książeczka ma mieć 56 stron i opowiadać o dziewczynce imieniem Mabel, która mieszka wraz z rodzicami w hotelu nad morzem. Pewnego dnia przybywa tam ekscentryczna Madame Badobedah wraz z ogromnym stosem walizek i pudełeczek oraz wieloma egzotycznymi zwierzętami. Pojawienie się starszej pani wzbudza ogromne zainteresowanie małej Mabel. Warczący głos i kufry pełne złota wydają się dziewczynce wysoce podejrzane. Dochodzi do wniosku, że kobieta jest superzłoczyńcą. Między bohaterkami zrodzi się niecodzienna przyjaźń, która da początek wielu przygodom.

Czy Madame Badobedah ma potencjał, żeby zapisać się na kartach literatury podobnie jak postacie z książek Roalda Dahla, żeby wymienić choćby Willy’ego Wonkę, Bardzo Fajnego Giganta czy pannę Trunchbull? O tym przekonamy się już w przyszłym roku. Książka z ilustracjami Lauren O’Hary zapowiedziana jest na październik 2019.

Choć 41-letnia Sophie Dahl rozpoczynała karierę jako modelka i prezenterka telewizyjna, szybko zainteresowała się słowem pisanym, publikując powieści i książki kulinarne. Teraz wreszcie będzie mogła spróbować sił w dziedzinie, w której specjalizował się jej dziadek ? jako autorka książek dla dzieci. Wydawnictwo Walker Books podpisało z nią od razu umowę na cztery książki.

Poniżej możecie zobaczyć pierwsze ilustracje z książki „Madame Badobedah”:

[am]
fot. i rys. Walker Books

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy