banner ad

Wielki Atlas Ciot Polskich na podstawie Witkowskiego w internecie

29 listopada 2011

Na stronie wydawnictwa Ha!art pojawił się kolejny, dziewiąty odcinek komiksowej adaptacji ?Lubiewa? Michała Witkowskiego.

Czołówka polskich rysowników i story artowców postanowiła zmierzyć się z tekstem jednej z najgłośniejszych polskich powieści ostatniego dziesięciolecia, tworząc jedyny w swoim rodzaju, cykliczny ?Wielki Atlas Ciot Polskich?.

?Lubiewo? to ? według opisu wydawcy – ?powieść przygodowa-obyczajowo? z życia ciot. Opowieści z dawnych i nowych lat (od lat pięćdziesiątych XX wieku do 2004 roku) snute są kolejno w mieszkaniu dwóch podstarzałych ciot ? Patrycji i Lukrecji (cz. I) i na gejowskiej plaży nudystów w Lubiewie (cz. II). Dwie główne bohaterki, Paula i Michaśka, opowiadają coraz bardziej wyrafinowane narracje i pogrążają się w świecie własnych wyobrażeń i fantazji, tkają dla siebie świat złożony z libertyńskich lektur (przede wszystkim ?Niebezpiecznych związków?). W tę pedalską epopeję, ?ciotowski Dekameron? czy ?przecwelone baśnie z tysiąca i jednej nocy? wpleciony został ?Wielki Atlas Ciot Polskich? i jednocześnie gejowska wizja polskiej przemiany ustrojowej.

Do tej pory w projekcie wzięli udział m.in. Mikołaj Tkacz (redaktor naczelny zina komiksowego ?maszyn?, Sławomir Shuty (pisarz, fotograf, performer) oraz Jakub Woynarowski (antologia ?Copyright?). Najnowszy, dziewiąty odcinek przygotował Daniel Chmielewski, znany z wydanego nakładem Timof i cisi wspólnicy albumu komiksowego ?Zostawiając powidok wibrującej czerni?.

Komiks można przeglądać w całości na stronie wydawnictwa Ha!art.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy