Ujawniono tytuł, datę światowej premiery oraz krótki fragment trzeciej powieści o Bridget Jones

28 maja 2013

Bridget Jones - znamy tutuł trzeciej powieści
Nowojorski dom wydawniczy Alfred A. Knopf ujawnił, że trzecia powieść Helen Fielding o przygodach Bridget Jones zostanie opublikowana 15 października pod wszystko mówiącym tytułem „Bridget Jones: Mad About a Boy” (z ang. „Bridget Jones: Szalejąc za facetem”).

Akcja nowej książki o perypetiach angielskiej singielki rozgrywać się będzie ponoć we współczesnym Londynie. Bridget zdążyła dojrzeć, ale nadal walczy z nałogami i stosuje dietę. Wciąż prowadzi również swój dziennik, jednak w równym stopniu pochłaniają ją nowinki technologiczne z telefonami komórkowymi i portalami społecznościowymi na czele.

Autorka nie chce na razie zdradzić, czy w powieści istotną rolę odegrają Mark Darcy i Daniel Cleaver, dlatego trudno stwierdzić, czy tytułowy chłopak, za którym ma szaleć Bridget, to ktoś nowy, a może jeden z dobrze nam już znanych panów, rywalizujących o względy bohaterki w dwóch poprzednich tomach cyklu.

Wydawnictwo zapowiedziało, że pierwszy nakład „Brigdet Jones: Szalejąc za facetem” ma wynieść 250 tysięcy egzemplarzy. Udostępniono również krótki premierowy fragment książki, który przetłumaczyliśmy dla was poniżej:

„Środa 24 października 2012
23:27 Własnie nacissełam przycisj WYŚLHJ. Pqrawda, że łatwee?

Widzicie, to jest właśnie problem ze współczesnym światem. Gdyby to się działo w epoce pisania listów, nigdy bym nawet nie zaczęła szukać jego adresu, pióra, kartki papieru, koperty, znaczka i nie wyszłabym z domu o 23:30, aby znaleźć skrzynkę pocztową. SMS wysyłam za dotknięciem palca, jakbym odpalała bombę atomową albo pocisk rakietowy.

Randkowa zasada numer 1:
Nie pisz smsów po pijaku.”

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy